Marketing MIX HUAWEI sponsorem klubu piłkarskiego AC Milan

HUAWEI sponsorem klubu piłkarskiego AC Milan

17
0

HUAWEI, globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), zawarł umowę o współpracy sponsoringowej i partnerskiej z klubem piłkarskim AC Milan. Firma została Sponsorem Premium, a także Partnerem Mobilnym drużyny z Mediolanu. Rozpoczęcie współpracy zostało ogłoszone 30 października podczas konferencji prasowej w siedzibie klubu przy Via Turati. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. CEO Huawei Italy – George Zhao oraz Franco Baresi – były zawodnik AC Milan i oficjalny ambasador klubu.

Umowa o sponsoringu pomiędzy Huawei i najbardziej uhonorowaną drużyną piłkarską świata przewiduje m.in. wykorzystywanie marki AC Milan i wizerunku zawodników w działaniach komunikacyjnych i promocyjnych prowadzonych przez Huawei zarówno we Włoszech, jak i w innych krajach. Ponadto firma, jako Partner Mobilny drużyny, stała się oficjalnym dostawcą smartfonów i tabletów dla jej zawodników i zarządu.

– Po sukcesie, jakim okazał się w 2011 roku sponsoring zawodów Superpucharu Włoch w piłce nożnej w Pekinie, Huawei kontynuuje partnerską współpracę z klubem AC Milan. Jest to renomowana drużyna z czołówki świata futbolu, która doskonale wpisuje się w nasze plany zdobywania pozycji lidera na rynku elektroniki użytkowej – przyznał George Zhao, CEO Huawei Italy. – Popularność drużyny AC Milan w Chinach otwiera przed nami szerokie perspektywy przyszłej współpracy – dodał George Zhao.

Firma Huawei konsekwentnie rozbudowuje swoją obecność na rynku elektroniki użytkowej, oferując coraz szerszą gamę urządzeń mobilnych i sieciowych.

– Sponsoring AC Milan to doskonała okazja do popularyzacji naszej marki i produktów wśród szerokiego grona konsumentów, nie tylko na rynku włoskim czy europejskim, ale również globalnym – powiedział Daniele De Grandis, Executive Director w Huawei Device Italy. – Jesteśmy dumni z możliwości powiązania naszej marki z klubem AC Milan, drużyną o wspaniałym dorobku, która idealnie nadaje się do pełnienia funkcji ambasadora naszych zaawansowanych technologicznie, wysokowydajnych produktów takich, jak chociażby najnowszy, ultrasmukłysmartfon Ascend P6 – dodał Daniele De Grandis.