Marketing MIX Wzrost przychodów o 500% i 584 tys. zysku w SALESmanago

Wzrost przychodów o 500% i 584 tys. zysku w SALESmanago

18
0

Po 3 kwartałach 2013 roku i zaledwie dwa lata po wprowadzenia produktu na rynek SALESmanago Marketing Automation notuje 1,8 mln przychodów i 584 tys. zysku netto. Przychody ze sprzedaży licencji systemu SALESmanago wzrosły w porównaniu do Q3 2012 o 500%.

Z systemu korzysta ponad 500 firm w Polsce i zagranicą. SALESmanago, jest produktem spółki Benhauer i jednym z pierwszych w Europie systemów klasy Marketing Automation, który oferuje narzędzia behawioralne do identyfikacji i monitoringu zachowania klientów na stronach WWW oraz dotarcie do klienta z dopasowanymi, personalizowanymi ofertami w kanałach e-Mail Marketing, strona WWW klienta, sieciach RTB oraz kanałach sprzedaży bezpośredniej.

Kluczowymi klientami spółki i użytkownikami są największe w Polsce sklepy internetowe, sieci handlowe i usługowe m.in. Komputronik, Yves Rocher, Rainbow Tours, Travelplanet, Jean Louis David oraz banki wśród których największym jest Getin Bank. Z systemu SALESmanago korzystają również firmy w Niemczech, Hiszpanii i na Ukrainie. 75% przychodu generowanego przez spółkę pochodzi ze sprzedaży licencji na system SALESmanago Marketing Automation. Spółka zatrudnia aktualnie 30 osób, a siedziba firmy mieści się w Krakowie.

Spółka planuje utrzymać 3 cyfrowe tempo wzrostu w kolejnym roku. W 2014 roku spółka planuje znaczną intensyfikację działań sprzedażowych na terenie Unii Europejskiej oraz uruchamianie kolejnych projektów w obszarze Marketing Automation dla poszczególnych rynków wertykalnych.

– W 2014 roku planujemy intensyfikację działań sprzedażowych na terenie Unii Europejskiej oraz uruchamianie dedykowanych platform do automatyzacji marketingu dla poszczególnych rynków wertykalnych. W ciągu 2 lat planujemy wejście na giełdę. – mówi Grzegorz Błażewicz, szef i założyciel SALESmanago Marketing Automation.

Źródło: www.salesmanago.pl