Nowości Rocznica Mimaki Europe w centrum uwagi na targach FESPA Digital 2014

Rocznica Mimaki Europe w centrum uwagi na targach FESPA Digital 2014

0

Mimaki, światowy producent wielkoformatowych drukarek inkjetowych i ploterów tnących dla rynków graficznego/oznakowań, tekstylnego/odzieżowego oraz przemysłowego publikuje dziś kolejne szczegóły dotyczące swojej obecności na targach FESPA Digital 2014, które odbędą się w dn. 20-23 maja br. w Monachium w Niemczech. Stoisko Mimaki Europe oznaczone jest numerem A1-110.

Kierując się hasłem „Kreujemy razem”, firma koncentruje się na wykorzystaniu wyobraźni do tworzenia bardziej inspirujących i rentownych możliwości biznesowych dla klientów, dystrybutorów oraz partnerów.

– Jesteśmy niezwykle podeskcytowani naszymi planami na targi FESPA Digital 2014 – mówi Mike Horsten, General Manager Marketing EMEA w firmie Mimaki Europe.  – Ponieważ przypadają na 10 rocznicę założenia Mimaki Europe, zamierzamy świętować to osiągnięcie w wielkim stylu.

The Digital Hub – Cyfrowe Centrum

Nowością na FESPA Digital 2014 są centra edukacyjne, oferujące połączenie prezentacji, debat, nawiązywania kontaktów oraz pokazów. – Jesteśmy dumni z faktu bycia partnerem FESPA Digital 2014 w prezentacji The Digital Hub – dodaje Mike Horsten – Ten specjalny obszar zapowiada się niezwykle ciekawie. Nasi inżynierowie i sprzedawcy obecni na targach będą prezentować możliwości systemów Mimaki Europe. Pokazy będą się odbywały na okrągło.

– Zapraszamy zwiedzających do udziału w demonstracjach głównych technologii druku i do nawiązywania relacji z prelegentami i partnerami rynkowymi w ramach obszaru nawiązywania kontaktów VIP (VIP networking area) – mówi Mike Horsten. – Cyfrowe Centrum oferuje wszystko, czego zwiedzający potrzebują do wymiany doświadczeń i podtrzymywania relacji z klientami, potencjalnymi klientami i podobnie myślącymi uczestnikami rynku.

Uwaga na Młodych Projektantów

Firma Mimaki Europe jest również sponsorem dwóch nagród na targach FESPA – Home Furnishings Award (Nagroda w kategorii Wyposażenia Wnętrz) oraz Young Designer Award (Nagroda dla Młodych Projektantów).
– Jesteśmy szczególnie entuzjastycznie nastawieni do Nagrody dla Młodych Projektantów – dodaje Horsten. – Jej laureat otrzyma półroczny staż w firmie Mimaki Europe. Dzięki temu doświadczeniu będzie w stanie przekuć teorię w praktykę i dogłębnie poznać nasze produkty. W ubiegłym roku mieliśmy na targach specjalną przestrzeń do tego typu praktyk, ale w tym roku chcemy pójść o krok dalej. W Mimaki Europe wierzymy, że inwestycja zachęcająca młode talenty do związania się z branżą jest niezwykle istotna.

Na FESPA Digital 2014 Mimaki Europe zaprezentuje:
• System JFX200-2513, kompaktową drukarkę UV w przystępnej cenie, który z łatwością zmieści się w zakładzie każdej wielkości. Wyposażony jest w funkcję zmiennej kropli, która zapewnia mniej ziarniste wydruki wysokiej jakości dzięki jednoczesnemu natryskowi trzech różnych rozmiarów kropli. Posiada również możliwość druku białym atramentem, dzięki czemu obrazy są bardziej żywe i nasycone, co jest szczególnie ważne przy produkcji przyciągających uwagę backlitów czy nadrukach na materiałach przezroczystych. System pracuje z dwoma różnymi rodzajami atramentów do różnorodnych podłoży i aplikacji:
– LH-100, twardy atrament utrwalany UV, o wysokiej odporności chemicznej i na ścieranie, pozwalający na wierne odwzorowanie barw;
– LUS-150, przystępny cenowo atrament utrwalany UV, o rozciągliwości do 150%.
• System Tx500-1800DS, drukujący w technologii bezpośredniej sublimacji, doskonały do produkcji flag, oznakowań miękkich oraz tekstyliów. Wykorzystuje on nowy atrament Sb300, bardziej przystępny cenowo niż atrament konwencjonalny, a także umożliwia wyższą prędkość druku na tkaninach poliestrowych.
Eksperci firmy Mimaki Europe chętnie przedyskutują ze zwiedzającymi ich cele i plany, aby pomóc w doborze właściwego rozwiązania. W ten sposób „Kreujemy razem” nowe możliwości biznesowe, wyższą efektywność produkcji oraz najwyższą jakość na rynku.  

Więcej szczegółów na temat firmy Mimaki i jej bogatego portfolio produktów dostępne jest na www.mimakieurope.com.