Nowości Drugi ploter Agfa Jeti Titan 3020 w drukarni Colours Factory

Drugi ploter Agfa Jeti Titan 3020 w drukarni Colours Factory

0

Zaledwie po kilku miesiącach eksploatacji wielkoformatowego plotera Agfa Jeti Titan 3020 FTR, drukarnia Colours Factory zdecydowała się na zakup drugiego egzemplarza tego modelu, w nieco innej konfiguracji. Jest on wykorzystywany do zadrukowywania różnych prac na twardych podłożach, także nietypowych. Dzięki tej inwestycji połowa wykonywanych przez firmę zleceń w obszarze druku wielkoformatowego jest obecnie realizowana z zastosowaniem techniki inkjet UV.

Kupując w drugiej połowie ub.r. ploter Jeti Titan 3020 FTR, firma Colours Factory stała się pierwszym w Polsce użytkownikiem tego rozwiązania, wyposażonego w dodatkowy moduł do drukowania w trybie „z roli na rolę”. Jak zapewnia Karina Jaśkiewicz z działu marketingu, pozytywne doświadczenia z maszyną w dużym stopniu wpłynęły na zakup drugiego rozwiązania z serii Jeti Titan: – Patrząc z perspektywy kilku miesięcy, jesteśmy zadowoleni z inwestycji w ploter firmy Agfa Graphics. Spełnia on wszystkie stawiane przez nas wymagania, a pracę urządzenia od strony technicznej oceniamy bardzo dobrze. Ploter zapewnia doskonałe odwzorowanie detali, zarówno na mediach sztywnych jak i giętkich, na co nasi klienci zwracają szczególną uwagę. W przypadku mediów sztywnych są to m.in. PVC, dibond, pleksi czy backlit – mówi Karina Jaśkiewicz.

Przemysław Arabski – szef działu inkjetowego Agfa Graphics, dodajeL – Idealna reprodukcja szczegółów, tak doceniana przez partnerów biznesowych Colours Factory, to zasługa precyzyjnych głowic drukujących, nanoszących krople atramentu o wielkości 7 pikolitrów. Zapewniają one drukowanie z rozdzielczością rzeczywistą 600 dpi, a przy trybie foto wynoszącą 1200 dpi. To pozwala na doskonałe odwzorowanie nawet 4-punktowego tekstu.

Będąc rozwiązaniem klasy przemysłowej, 32-głowicowy ploter Jeti Titan 3020 umożliwia wydajną produkcję z prędkością do 226 m2/h (opcjonalnie można go rozbudować nawet do 48 głowic, zwiększając ilość dostępnych kombinacji kolorystycznych, także z zastosowaniem bieli kryjącej/podkładowej). Inwestując w niedługim czasie w dwa urządzenia z tej serii, firma Colours Factory znacząco zwiększyła swoje moce produkcyjne w obszarze druku UV. – Obecnie w tej technice wykonujemy około 50% wszystkich prac wielkoformatowych – mówi Karina Jaśkiewicz. – Nasz park maszynowy w tym zakresie jest stale rozbudowywany, a jego rozwój niejako „wymuszają” sami klienci. Oczekują oni różnego rodzaju zleceń, realizowanych w krótkim czasie i z najwyższą jakością. Dlatego chcemy im zaoferować możliwie najszerszy wachlarz produktów i usług, dostępnych zarówno w skali krajowej jak i międzynarodowej. Stąd decyzja o nowych kierunkach produkcji, takich jak wielkoformatowy druk UV.

– Cieszymy się, że w ciągu zaledwie kilku miesięcy firma Colours Factory zdecydowała się na zakup drugiego plotera Jeti Titan 3020. To dla nas duże wyróżnienie i powód do dumy, gdyż stanowi z jednej strony potwierdzenie zaufania do marki Agfa Graphics, z drugiej zaś – jakości i wydajności oferowanych przez nas rozwiązań. To także spora zasługa naszego działu serwisowego, który – w myśl znanego powiedzenia – w dużym stopniu decyduje o kolejnych zakupach sprzętowych realizowanych przez klientów – mówi Przemysław Arabski.

Karina Jaśkiewicz potwierdza, że profesjonalna opieka serwisowa była jednym z czynników decydujących o zakupie drugiej maszyny Jeti Titan: – Obsługę posprzedażową Agfa Graphics oraz jej serwis cechuje wysoka rzetelność. Gdy tylko pojawia się jakikolwiek problem, jest on niemal natychmiast rozwiązywany.

Materiał powstał w oparciu o informacje Agfa Graphics NV oraz PAI PrintinPoland.com.