Marketing MIX Sony wprowadza nowe monitory BRAVIA

Sony wprowadza nowe monitory BRAVIA

0

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu nowych, zgodnych HTML5 monitorów Full HD BRAVIA Professional z serii W6.

Serię W6 tworzą modele z ekranami 40″, 48″ i 60”, przeznaczone do różnorodnych zastosowań i środowisk: od sal konferencyjnych w dużych firmach, gdzie ważna jest wysoka jakość prezentacji i wideokonferencji, przez wyświetlanie obrazu w placówkach edukacyjnych po reklamę wizualną w obiektach handlowych i miejscach publicznych.

Smukłe monitory Full HD z nowej serii mają szereg zalet. Poza konkurencyjną ceną należy do nich energooszczędny system podświetlenia LED, bogaty zestaw gniazd przyłączeniowych, obejmujący porty HDMI, D-Sub 15, USB i Ethernet, oraz łatwe wyświetlanie kopii ekranu smartfona lub tabletu. Wbudowana przeglądarka pozwala na łączenie się z Internetem w celu uruchamiania aplikacji, wyświetlania stron www oraz odtwarzania treści z zasobów chmurowych i lokalnych.

Do wspólnych cech wszystkich monitorów z linii Professional należy odtwarzanie z urządzeń USB, sterowanie z użyciem protokołu IP, sterowanie przez łącze RS232C (wymagane jest dodatkowe wyposażenie), możliwość pracy w trybie hotelowym oraz zgodność z HTML5, pozwalająca na wykorzystanie sprzętu w reklamie wizualnej bez zewnętrznego odtwarzacza. Monitory Sony BRAVIA można ponadto w prosty sposób przekształcać w 6-punktowe ekrany dotykowe, stosując w tym celu specjalnie zaprojektowane nakładki U-Touch.

— Seria W6 to ważny składnik oferowanej przez Sony linii monitorów BRAVIA Professional — mówi Thomas Issa, menedżer ds. monitorów w Sony Europe. — Użytkownicy oczekują urządzeń niedrogich, ale uniwersalnych, pozwalających wyświetlić praktycznie każdy materiał cyfrowy przesyłany przez praktycznie każdy rodzaj łącza. Zgodność z HTML5 i duża ostrość obrazu zapewniają czystość i precyzję wyświetlanych multimediów, takich jak filmy, reklamy, pokazy i informacje, oraz gwarantują dokładną kontrolę nad odtwarzaniem.
Monitory BRAVIA Professional W6 zmniejszają zużycie energii i rachunki za prąd. Przykładowo, funkcja wygaszania klatek optymalizuje zużycie energii poprzez inteligentne sterowanie jasnością podświetlenia. Kolejna energooszczędna funkcja to automatyczne dostosowywanie jasności do warunków w otoczeniu, zmniejszające pobór mocy bez pogorszenia jakości obrazu.

Monitory BRAVIA Professional W6 z ekranem 40″ są do nabycia od kwietnia 2014 r.; modele 48″ i 60″ pojawią się latem tego roku.