Logo

Event MIX

Imprezowy zawrót głowy w EXPO XXI Warszawa

Wiosna obfitowała w ciekawe wydarzenia w EXPO XXI Warszawa. Wśród targów, gali, prezentacji, kongresów, konferencji i eventów szczególnie wyróżniły się trzy imprezy – World of Tanks, pokaz marki Bohoboco i Gala Ekstraklasy.

W dniach 25-26 kwietnia br. w EXPO XXI Warszawa odbyły się mistrzostwa świata w World of Tanks – najpopularniejszej grze komputerowej typu MMO, której uczestnicy przez internet łączą się w drużyny. Gra o fabule opartej na bitwach pancernych od 2010 roku bije rekordy popularności, zdobywając kolejne prestiżowe nagrody branżowe. Jej producentem, wydawcą i jednocześnie organizatorem finałowych rozgrywek w Warszawie jest firma Wargaming.net.

Wybierając miejsce dla prestiżowego wydarzenia organizatorzy wzięli pod uwagę zarówno dużą przestrzeń i wygodne położenie EXPO XXI Warszawa, jak i nowoczesną infrastrukturę oraz szybkie łącza światłowodowe, niezbędne do przeprowadzenia rozgrywek MMO. Impreza po raz kolejny przyciągnęła kilka tysięcy graczy i wielbicieli pancernych bitew z całego świata. Dodatkowo setki tysięcy osób, które nie mogły pojawić się w Warszawie, oglądało transmisję wydarzenia na stronie internetowej Wargaming.netPodczas dwóch dni wyjątkowej zabawy 12 najlepszych drużyn z całego świata zmierzyło się w pełnych akcji pojedynkach o mistrzowski tytuł i atrakcyjne nagrody. Zwycięskim zespołem okazał się rosyjski HellRaisers, który w finale pokonał chiński EL Gaming, zdobywając główną nagrodę konkursu – trofeum oraz 150 tysięcy dolarów. Na trzecim miejscu podiom uplasowali się ubiegłoroczni wygrani, drużyna Natus Vincere (Na’Vi).

Organizatorzy zadbali także o emocjonujące atrakcje dla gości wydarzenia. Scenografia imprezy zbudowana została z wykorzystaniem prawdziwych czołgów, przygotowanych we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego – maszyny T-34/85 oraz kanadyjskiej wersji Shermana M4A1. Biorąc udział w licznych konkursach, wielbiciele World of Tanks mieli szansę wygrać unikatowe nagrody, przygotowane specjalnie na wydarzenie m.in. dodatki do gry i militarne gadżety. Każdy z uczestników mógł także zmierzyć się z najlepszymi na jednym z kilkunastu stanowisk komputerowych, przygotowanych przez firmę Wargaming.net.

18 maja br. Hala nr 4 EXPO XXI Warszawa zamieniła się w modowe centrum stolicy podczas pokazu najnowszej kolekcji Bohoboco. Jeden z najbardziej cenionych duetów w świecie polskiej mody przedstawił swoje propozycje na sezon jesień/zima 2015 Tym razem inspiracją dla twórców, Michała Gilberta Lach i Kamila Owczarka, były kroje z lata 40. i 70. W kreacjach, wykonanych naturalnych materiałów, dominowały odcienie różu, błękitów oraz szarości.

Pokaz marki Bohoboco odbył się w EXPO XXI Warszawa już po raz drugi. Po listopadowym sukcesie, projektanci ponownie docenili przestronne wnętrze, dające nieograniczone możliwości aranżacji oraz zaawansowane możliwości techniczne obiektu. Tym razem scenografia imprezy nawiązywała do wyobrażenia „królowej wełny”. Zarówno sylwetki z najnowszej kolekcji, jak i wyjątkowa oprawa wizualna, spotkały się z dużym uznaniem gości, w tym celebrytów i sław ze świata mody. EXPO XXI Warszawa było partnerem strategicznym pokazu.

7 czerwca br. EXPO XXI Warszawa gościło także Galę Ekstraklasy, będącą zwieńczeniem sezonu piłkarskiego 2014/2015. Jak co roku jednym z najważniejszych punktów uroczystości było rozdanie nagród dla najlepszych zawodników oraz trenera sezonu.

Największym uznaniem obdarzono przedstawicieli klubu Jagiellonia Białystok, którzy zdobyli cztery wyróżnienia. Aż dwa z nich (Odkrycie Sezonu, Bramkarz Sezonu) otrzymał Bartłomiej Drągowski, najmłodszy z laureatów. Pozostałe przypadły Obrońcy Sezonu – Michałowi Pazdanowi – oraz najlepszemu trenerowi – Michałowi Probierzowi. Piłkarzem Sezonu wybrano Kamila Wilczka, zawodnika klubu Piast Gliwice, którego uhonorowano także za najwięcej zdobytych goli.
Na tegorocznej Gali Ekstraklasy obecnych było około 700 osób, a wśród nich piłkarze oraz przedstawiciele świata sportu, polityki, biznesu i rozrywki. Tak jak w ubiegłym roku, uroczystość poprowadzili dziennikarka Magdalena Mołek i komentator sportowy Tomasz Smokowski. Wśród wręczających wyróżnienia znaleźli się m.in. Robert Lewandowski, Zbigniew Boniek, Jan Krzysztof Bielecki oraz Ewa Chodakowska.

 JK

 www.expoxxi.pl