Wydarzenia Szkolenie  „Blog + video = biznes?”

Szkolenie  „Blog + video = biznes?”

108
0

Po co firmie blog? Czy każda firma powinna prowadzić bloga? Jak ważne jest wideo w prowadzeniu bloga? Jak sprawić, żeby blog był popularny? Jakie musi być wideo, żeby zaciekawiło odbiorców? Na te i inne pytanie można znaleźć odpowiedź biorąc udział w szkoleniu „Blog + video = biznes?”.

Podstawą, o której należy pamiętać jest to, że na bloga należy mieć pomysł. Powinien być on ciekawy i oryginalny. Bardzo ważna jest również aktualizacja wpisów. Pisanie na każdy temat, w nieregularnych odstępach czasu nie zachęca czytelników do śledzenia postów.  Blog firmowy powinien dostarczać merytorycznej wiedzy z danej dziedziny w ciekawy sposób. Warto urozmaicać treść dodając do niego zdjęcia, grafikę, wykres czy wideo. Niezwykle istotna jest również jakość wpisów, poprawność i jasność przekazu. Czytelnicy, którzy naprawdę dowiedzą się czegoś ciekawego, chętniej wrócą na naszą stronę lub będą stale śledzili wpisy na blogu.

Blog powinien być spójny z wizerunkiem firmy. Dobrze gdyby komponował się ze stroną internetową firmy, należy zatem dobrać odpowiednia grafikę, dodać logo. Istotna jest również promocja. Można zacząć od wpisu na stronie internetowej informującego o nowo powstałym blogu. Nie wolno zapomnieć o mocy jaką posiadają serwisy społecznościowe. W imieniu naszej firmy, na Facebooku, Twitterze itd. powinniśmy zaprosić internautów, którzy obserwują nasze aktywności na bloga.

Liczba blogerów, vlogerów stale rośnie. Firmy decydują się zakładać swoje blogi. Procontent Communication organizuje szkolenie „Blog + Video = Biznes?”, aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące blogosfery i podpowiedzieć w jaki sposób efektywnie prowadzić bloga firmowego.    Szkolenie adresowane jest do pracowników działów komunikacji i PR, blogerów, vlogerów oraz wszystkich tych dla których przygoda z blogowaniem dopiero się zaczyna i chcą odnieść sukces w sieci. Szkolenie to nie tylko teoria, również praktyka: praca z kamerą oraz prezentacja w jaki sposób wybrać odpowiedni sprzęt, miejsce, kadr i światło na nagranie.

Szkolenie przeprowadzą: Iwona Kubicz, prezes Procontent Communication, Karina Nowak, założycielka bloga „Art You Ready by Kari”, Łukasz Zborowski, operator, reżyser oraz Małgorzata Twardochleb, Newsrm.tv.

Szczegółowy plan szkolenia:

 

9.00-9.15 Rejestracja gości 

9.15-9.30 Przywitanie

9.30-11.00 „Po co firmie blog, vlog?”, Iwona Kubicz, prezes Procontent Communication

11.00-11.30 Przerwa kawowa

11.30-13.00 „Przepis na sukces bloga”, Karina Nowak,  „Art You Ready by Kari”

13.00-14.00 Przerwa obiadowa

14.00-16.30 „Wideo a blog”, Małgorzata Twardochleb/Łukasz Zborowski

16.30-17.00 Podsumowanie szkolenia

 

Cena szkolenia:

  •          Dla pierwszych 3 osób, które zgłoszą się na szkolenie – darmowe wejście na szkolenie!
  •          Do 20.10 cena 60 zł, po tym terminie cena szkolenia wynosi 120 zł.
  •          Zniżka dla studentów 50% (za okazaniem legitymacji).
  •          10% zniżki, jeśli uczestnik zachęci przyjaciela/współpracownika/znajomego do wzięcia udziału w szkoleniu .

 

Organizatorzy zachęcają do udziału w konkursie – do wygrania 5 wejściówek. Wystarczy napisać w kilku zdaniach dlaczego to właśnie do Ciebie ma trafić zaproszenie na szkolenie.

Szkolenie odbędzie się 30 października w Warszawie.

Więcej informacji udziela:

Małgorzata Twardochleb, tel. 531 844 962, malgorzata.twardochleb@newsrm.tv

JK