Marketing MIX Adam  Fry wiceprezesem jednostki Professional Solutions Europe

Adam  Fry wiceprezesem jednostki Professional Solutions Europe

6
0

Firma Sony ogłosiła, że Adam Fry otrzymał nominację na stanowisko wiceprezesa jednostki Professional Solutions Europe (PSE).

Nominacja przyczyni się do dalszego rozwoju działalności Sony w europejskim sektorze B2B.

Fry obejmuje tę kierowniczą funkcję po 25 latach pracy w Sony. Jego zadaniem będzie dalszy rozwój działalności Sony w europejskim sektorze B2B, zarówno na tradycyjnych rynkach, jak i w nowych segmentach: kina, wideomonitoringu i sportu. Fry pracuje w Sony od 1990 roku. Od 2013 roku pełni funkcję zastępcy wiceprezesa jednostki Sony Professional Solutions.

Wcześniej zajmował wiele stanowisk dyrektorskich szczebla europejskiego, między innymi dyrektora ds. działań krajowych w Europie Północnej i Centralnej, dyrektora kanału europejskiego oraz dyrektora ds. klientów strategicznych kanału EMEA. W nowej roli zastąpi Katsunoriego Yamanouchiego, który po 4 latach kierowania jednostką PSE awansował na zastępcę prezesa Professional Solutions Americas.

Adam Fry jest prezesem zarządów spółek Hawkeye Innovations i Memnon oraz byłym członkiem Zarządu Sony UK Technology Centre. Ma duże doświadczenie w szeregu dziedzin i odgrywał ważną rolę w rozwoju działalności Sony na europejskim rynku profesjonalnym oraz w zwiększaniu koncentracji na ofercie rozwiązań Sony.

— Wiem, z jakim zaangażowaniem nasz europejski zespół stara się zrozumieć naszych klientów, aby móc dostarczyć im innowacyjne technologie oraz usługi łączące spersonalizowane rozwiązania z produktami „z pudełka.  Mocno wierzę, że możemy spodziewać się szybszego rozwoju naszej europejskiej działalności B2B zarówno na naszych podstawowych, tradycyjnych rynkach, jak i w nowych segmentach: motoryzacji, edukacji, salach kinowych i sporcie. Nadal będziemy kształtować obraz branży naszymi innowacjami technicznymi. Nie zamierzamy jednak na tym poprzestać: działając jak prawdziwy partner biznesowy, mocniej skoncentrujemy się na tworzeniu różnorodnych dodatkowych wartości dla klientów. Planujemy też nadal rozwijać naszą ofertę, tak aby stać się zaufanym dostawcą rozwiązań — komentuje Adam Fry.

— Obejmując nowe stanowisko, Adam wniesie swoje ogromne doświadczenie i odegra ważną rolę w stymulacji dalszego rozwoju działalności Sony na europejskim rynku profesjonalnym.  W czteroletnim okresie, w którym kierowałem PSE, wielokrotnie byliśmy świadkami postępu technicznego w różnych dziedzinach, jak 4K i IP. Wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom naszych klientów z segmentu profesjonalnego, coraz szerzej stosowaliśmy podejście polegające na łączeniu rozwiązań z zaawansowanymi technologiami. Z ufnością przekazuję Adamowi Fry kontrolę nad działalnością w Europie — a sam czekam, by zmierzyć się z nowymi globalnymi wyzwaniami – dodaje poprzednik Adama Fry, Katsunori Yamanouchi.

JK