Wydarzenia Marsz Żywych w Auschwitz ku pamięci ofiar

Marsz Żywych w Auschwitz ku pamięci ofiar

30
0

5 maja 2016 roku odbył się 25. Marsz Żywych. Agencja El Padre, podobnie jak w ubiegłych latach, uczestniczyła w przygotowaniach i realizacji obchodów uroczystości.

Marsz Żywych to program edukacyjny mający na celu uświadomienie młodzieży ogromu zbrodni dokonanych na Żydach podczas II wojny światowej. W tym roku ponad 10 tysięcy uczestników obchodów z czterdziestu dwóch krajów m. in.: z Izraela, USA, Kanady, Węgier, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Urugwaju, Węgier, Brazylii, Panamy, Maroka, Polski przeszło Drogą Śmierci z byłego KL Auschwitz do byłego KL Birkenau.

Agencja El Padre odpowiadała za kompleksową realizacją wydarzenia, a w ramach działań zapewniła m. in. system trzech ekranów diodowych ustawionych na terenie obozu, scenę, podest dla dziennikarzy (trzypoziomowy), namioty, garderoby, agregaty prądotwórcze, oprawę scenograficzną (6m znicze), wygrodzenie i oznaczenie ciągów komunikacyjnych oraz koordynację logistyczną prac.

Marsze są organizowane w Auschwitz od 1988 roku, a od 1996 corocznie przez izraelskie ministerstwo oświaty, we współpracy z organizacją March of the Living. Tradycyjnie odbywają się w Dniu Pamięci o Ofiarach Holocaustu (Jom Hashoah).

PP