Logo

Event MIX

Scenografia teatralna z nową technologią w sztuce Legenda Króla Artura

Teatry są kolejną sferą, której oblicze coraz szybciej zmienia się za sprawą nowych technologii, ponieważ coraz częściej stają się one fundamentem wielu widowisk i przedstawień. Przez długi czas artyści szukający sposobu wykorzystania efektów specjalnych zmuszeni byli do przygotowania ich przed przedstawieniem, co powodowało, że w trakcie spektakli konieczna była daleko idąca synchronizacja między realizatorami, aktorami i resztą zespołu. Dziś jednak za sprawą technologii Real-time 3D opracowanej przez D/Labs efekty mogą być generowane w czasie rzeczywistym dostosowując się do poruszających osób i obiektów na scenie.

Poszukując optymalnego rozwiązania firma D/Labs próbowała wielu produktów, ale ostatecznie postawiła na profesjonalne karty graficzne AMD FirePro W9100.

[youtube=”mBt_57uOX8E”]

– Używamy kart graficznych od wielu lat — wspomina Thomas Besson z D/Labs — zaczęliśmy używać podobnej platformy prawie 15 lat temu. Następnie spróbowaliśmy kilku konkurencyjnych rozwiązań, ale ostatecznie powróciliśmy do produktów AMD. Reprezentują one bowiem teraz kluczowe dla nas cechy i zalety zarówno w kontekście finansowym, jak i w szczególności w sferze naszej pracy – mają wiele wyjść wideo, odpowiednią wielkość pamięci.

Możliwości tych kart są dla nas ważne, zwłaszcza że AMD zapewnia nam znakomitą wydajność w odpowiedniej cenie. Doceniamy też eksperckie wsparcie, jakiego udzieliło nam AMD jako ich klientowi. To właśnie dzięki ich wiedzy i pomocy mogliśmy odnieść sukces i wykorzystać maksimum możliwości kart AMD FirePro. – dodaje Thomas Besson.

Firma D/Labs zaangażowana była w niezwykle spektakularne widowisko pt. „Legenda Króla Artura: gdy miłość zmienia bieg historii”, które stało się hitem wraz z premierą w Palais des Congrès w Paryżu i to jeszcze zanim ruszyło w trasę po Francji, Belgii i Szwajcarii. Firma użyła tam swoich technologii.

http://www.lalegendeduroiarthur.com/

https://community.amd.com/welcome

PP