Trade marketing Fototapeta z własnego zdjęcia: niepowtarzalna ozdoba wnętrza

Fototapeta z własnego zdjęcia: niepowtarzalna ozdoba wnętrza

52
0

W dekoracji wnętrz, zupełnie tak jak w modzie, mamy do czynienia z trendami i tendencjami, które przychodzą i odchodzą niczym fale na wzburzonym morzu. Jeśli chcemy być na bieżąco, musimy stale śledzić zmieniające się kanony i wprowadzać je zarówno do naszej garderoby, jak i do wystroju naszego mieszkania. Jest to jednak zajęcie niezwykle czasochłonne i wymagające stałego monitorowania sytuacji. A gdyby tak postawić na ponadczasowe rozwiązania, przynajmniej, gdy mówimy o aranżacji wnętrz? Pomogą nam w tym z pewnością fototapety ścienne z własnego zdjęcia, które cieszą się coraz większą popularnością.

Fototapeta fototapecie nierówna, czyli postaw na oryginalność!

Fototapety ścienne od kilku już lat brylują na naszych salonach i nie tylko. Dzięki niezwykle wytrzymałym i wodoodpornym materiałom możemy je przyklejać również w kuchni czy łazience tworząc tam zachwycające aranżacje. Nowoczesny druk oraz doskonałej jakości surowce sprawiły, że dawno zapomnieliśmy o tapetach z lat 80. i 90. ubiegłego wieku, które prezentowały niezwykle wąską paletę wzorów i często odklejały się od ściany. Dzisiaj to niezwykle elegancka i stylowa ozdoba, która może przedstawiać wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Wszystko? Czy nie brzmi to jednak odrobinę na wyrost? O współczesne fototapety zapytaliśmy specjalistę od aranżacji wnętrz z portalu Redro.pl:

Rzeczywiście, dzisiaj fototapety prezentują takie bogactwo wzorów, że prawdziwym wyzwaniem jest nie znaleźć tego, czego się szuka. Dużą popularnością cieszą się malownicze pejzaże, geometryczne desenie, roślinne ornamenty, motywujące napisy czy panoramy wielkich metropolii. Jednak na specjalną uwagę zasługuje stosunkowo młody trend, czyli fototapeta z własnego zdjęcia. Taka opcja przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom oryginalnych pomysłów, którzy nie lubią sięgać po gotowe rozwiązania.

Fototapeta ze zdjęcia wykonana na specjalne zamówienie sprawi, że w żadnym domu na świecie nie znajdzie się druga, taka sama ścienna dekoracja. Oryginalność tego pomysłu to jednak nie jedyna zaleta, o której warto wspomnieć.

Drogocenne wspomnienia w dużym formacie   

Fototapety ścienne ze zdjęcia to także najlepszy pomysł na to, aby w spektakularny sposób utrwalić nasze najpiękniejsze wspomnienia. Trzeba przyznać, że współcześnie mało kto z nas drukuje zdjęcia z wakacji czy ważnych rodzinnych uroczystości. Trzymamy je w plikach na komputerze, a starodawne, papierowe albumy przeszły już do historii. Tymczasem nowoczesna technologia wychodzi nam naprzeciw i pozwala na niezwykle oryginalne rozwiązanie. Fototapeta ze zdjęcia sprawi, że ważny dla Ciebie moment uchwycony migawką aparatu będzie teraz widoczny w każdej chwili. Czy będzie to rodzinna fotografia, malowniczy pejzaż sfotografowany na egzotycznych wakacjach czy zdjęcie polnej łąki z Twoich rodzinnych stron? Wszystko zależy od Ciebie, miejsca, w którym chcesz przykleić fototapetę i stylistyki, jaka panuje we wnętrzu.

Fototapeta ze zdjęcia – gdzie tylko sobie wymarzysz

Zaletą nowoczesnych fototapet jest to, że wykonane są z niezwykle wytrzymałych i odpornych na szkodliwe czynniki zewnętrze materiałów. Dzięki temu możemy je przykleić nie tylko w salonie czy sypialni, ale także w kuchni, łazience czy pokoju dziecka. Wodoodporne materiały sprawiają, że ani rozchlapana z wanny woda, ani zmieniające się podczas gotowania temperatury, nie zaszkodzą naszej ściennej dekoracji. Z kolei odporne na mycie i szorowanie tapety winylowe i na fizelinie możemy śmiało wprowadzić do aranżacji dziecięcego pokoju, ponieważ bez trudu zmyjemy z nich wszelkie brudne plamy, jakie mogą się pojawić podczas zabaw naszego malucha.

3 kroki do unikalnej aranżacji

Jeśli przekonaliśmy Cię do aranżacji wnętrza z wykorzystaniem robionej ze zdjęcia fototapety, to przyszedł teraz najlepszy moment, aby wyjaśnić, jak to działa w praktyce. O przedstawienie szczegółów poprosiliśmy specjalistę z portalu Redro.pl:

Zamówienie fototapety ze zdjęcia to dziecinnie prosta czynność, w której najtrudniejszym elementem jest wybór tej jednej, konkretnej fotografii z naszego rodzinnego archiwum. Pierwszym krokiem jest więc podjęcie właściwej decyzji. Gdy to nastąpi, wyselekcjonowane zdjęcie wraz z wymiarami ściany, na której chcemy przykleić tapetę musimy wysłać mailem do firmy, która realizuje nasze zamówienie. A gdy po kilku dniach kurier dostarczy naszą przesyłkę, trzecim krokiem jest montaż ściennej dekoracji w wybranym przez nas miejscu. I gotowe!

Tekst przygotowany we współpracy z redro.pl

KL