Trade marketing Metsä Board zaprezentuje innowacyjną tekturę z ekobarierą na Packaging Innovations 2018 ...

Metsä Board zaprezentuje innowacyjną tekturę z ekobarierą na Packaging Innovations 2018  

0

Na targach Packaging Innovations w Warszawie, Metsä Board przedstawi swoją ofertę tektur premium z pierwotnych mas włóknistych, w tym najnowszy produkt – innowacyjną tekturę z ekobarierą.

 Metsä Board, wiodący europejski producent najwyższej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych, wprowadził na rynek nową tekturę z ekobarierą. MetsäBoard Pro FSB EB1 ze specjalną warstwą barierową jest produkowana z surowców odnawialnych, nadaje się do recyklingu, jest biodegradowalna i została opracowana specjalnie dla gastronomii. Oprócz korzyści dla zrównoważonego rozwoju nowy produkt oferuje również lepszą wydajność druku i przetwarzania.

MetsäBoard Pro FSB EB1 to lekka tektura dostępna w gramaturach od 95 do 290 g/m2 z wszystkimi warstwami zaklejonymi. Ten nowy produkt jest bezpieczny w bezpośrednim kontakcie z żywnością i nie zawiera wybielaczy optycznych (bez OBA). Jest dostępny z certyfikatami PEFC™ lub FSC©.

Metsä Board przetarła szlak w dziedzinie obniżania wagi tektur premium, uzyskując znakomitą wytrzymałość i drukowność przy niskich gramaturach. Dzięki wykorzystaniu pierwotnych mas włóknistych, wyników prac badawczo-rozwojowych, przełomowych rozwiązań dotyczących bielonej masy chemotermomechanicznej oraz zastosowaniu najnowocześniejszej technologii do produkcji tektur Metsä Board, obniżono zużycie energii, wody i surowców, zmniejszono wagę opakowań transportowych i ilość powstających odpadów.

Pomimo lekkości, wytrzymałość i powtarzalna jakość tych tektur gwarantuje niezawodny przebieg wszystkich procesów produkcyjnych.

W ramach koncepcji „PackageLab” Metsä Board przedstawi inspiracje i pomysły wykorzystania innowacyjnych zastosowań materiałów i konstrukcji.Podczas Packaging Innovations goście będą mogli również doświadczyć, w jaki sposób najnowsza technologia rozszerzonej rzeczywistości (AR), zastosowana w aplikacji Arilyn umożliwia przekształcenie świata fizycznego w wirtualne doświadczenie.

Eksperci Mëtsa Board czekają na stoisku E10c.

Międzynarodowe Targi Opakowań – Packaging Innovations odbędą się 17-18 kwietnia w EXPO XXI Warszawa.

W ramach targów przewidziane są seminaria workShops.

Stanisław Moczulski z Mëtsa Board opowie o aktualnych trendach oraz oczekiwaniach stawianych twórcom opakowań przyszłości. 

Prelekcja odbędzie się 18. kwietnia o godz. 11.00

Bilety na Targi Packaging Innovations można odebrać po bezpłatnej rejestracji uczestnictwa online, na stronie wydarzenia.

Więcej informacji na: www.packaginginnovations.pl

OOH magazine jest patronem medialnym targów.

JK