Marketing MIX „Otwarte klatki” mówią stop #krwawaFIFA 

„Otwarte klatki” mówią stop #krwawaFIFA 

0

Już 14 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Cieniem na imprezie kładą się doniesienia polskiego stowarzyszenia „Otwarte klatki”, które oskarża federację piłkarską FIFA i organizatorów Mundialu o okrutne traktowanie bezdomnych psów. Zwierzęta umierają w męczarniach po podaniu zatrutego jedzenia.

Jak można przeczytać na portalu internetowym polskiego stowarzyszenia:

„Bezdomne zwierzęta nie pasują do wizerunku Mistrzostw kreowanego przez FIFA, dlatego ulice muszą zostać z nich „posprzątane”. W rosyjskich miastach-gospodarzach trwa obława na bezpańskie psy. Specjalnie zatrudnione „szwadrony śmierci”, opłacane za każde zabite zwierzę podają im zatrute mięso. Porzucony, zapomniany i wygłodzony pies nie ma innego wyjścia. Ufnie zjada podrzucone mu mięso nafaszerowane trującymi chemikaliami. Nie wie, że to jego ostatni posiłek. Nie wie, że wkrótce umrze w męczarniach”.

„Otwarte klatki” prowadzą międzynarodową kampanię w ramach której naciskają na FIFA, aby wzięła odpowiedzialność za to, co dzieje się przed Mundialem. Chce, aby FIFA zakończyła to okrucieństwo wprowadzając zmiany w swoim kodeksie etycznym.

– To FIFA wybiera gospodarzy Mundialu i powinna wziąć odpowiedzialność za to, jak traktują zwierzęta – twierdzi stowarzyszenie.

Do sieci trafił film nakręcony w Wołgogradzie, mówiący o sytuacji bezpańskich psów w mieście.

„Otwarte klatki” zachęcają do podpisywania petycji przeciwko bestialskim praktykom przed Mundialem w Rosji. Apel jest dostępny: TUTAJ.

Warto przypomnieć, że przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Soczi w 2014 roku również usuwane były bezpańskie zwierzęta. Pretekstem miała być pogłoska, że są niebezpieczne dla ludzi.

Źródło: Otwarte Klatki.

JK