Marketing MIX Nowy Prezes Zarządu wybrany podczas Walnego Zgromadzenia Członków SAR oraz Związku Agencji...

Nowy Prezes Zarządu wybrany podczas Walnego Zgromadzenia Członków SAR oraz Związku Agencji Reklamowych

0

12 czerwca w Warszawie, w siedzibie Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR oraz Związku Agencji Reklamowych. Członkowie Zarządu zaprezentowali strategiczne projekty statutowe i komercyjne,  etapy ich realizacji oraz poinformowali członków o kluczowych zmianach w działalności Stowarzyszenia. W tym roku również odbyły się wybory nowego Prezesa Zarządu Stowarzyszenia SAR, zostały zatwierdzone zmiany członkowskie oraz odbyły się wybory uzupełniające do Zarządu. 

Prezesem Zarządu został Dariusz Andrian , CEO VML Poland i Grupy Young & Rubicam Brands.

Dariusz Andrian z branżą reklamową związany jest 20 lat. Pracował m.in. w DDB i McCann. Od 2008 roku współtworzył jako partner i dyrektor generalny Grupę Heureka, która po akwizycji WPP i VML stała się największym europejskim biurem amerykańskiej agencji VML. Od listopada 2017 stanowisko CEO VML Poland łączy ze stanowiskiem CEO Grupy Young&Rubicam Brands w Polsce kierując agencjami VML, Y&R Advertising, Wunderman i shoperrmarketingowym Labstore. Zarządza 350 osobowym zespołem z biurami w Warszawie i Krakowie. Był członkiem Zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, należy do Komitetu  Organizacyjnego EFFIE Awards i Kapituły MIxx Awards IAB. Zarządzana przez niego firma wielokrotnie zdobywała tytuł Interaktywnej Agencji Roku a on sam był nagrodzony tytułem „Człowiek roku” przez IAB Polska, „Człowiek Reklamy” przez magazyn Brief i AdMan 2016 Press w kategorii Człowiek Reklamy.   

Szymon Gutkowski, który pełnił funkcję Prezesa SAR- u przez ostatnie dwie kadencje podziękował wszystkim za współpracę i pogratulował nowemu prezesowi.

– Bardzo wszystkim  dziękuję za zaufanie i współpracę! Pokazujemy na co dzień, że mimo zaciętej konkurencji w biznesie, potrafimy wspólnie budować siłę naszej branży – skutecznie i z uśmiechem. Szczególne podziękowania dla Pawła Tyszkiewicza, Anny Zimeckiej oraz dla wszystkich koleżanek i kolegów z Zarządów.  Bardzo serdeczne gratulacje dla mojego następcy Darka Andriana. Cieszę się, że Prezesem SAR, został człowiek o niepodważalnej pozycji w branży, a przy tym gracz zespołowy. Życzę nowemu Zarządowi samych sukcesów.

Ponadto:

9  nowych agencji  dołączyło do grona agencji zrzeszonych w SAR. Są to: Group M, Braci Studio, OS3, Riverwood, WebTalk, Chapter 1, Grupa Manta, Mea Group, Life on Mars.

  •        Wybrano nowych  członków Zarządu.  

Nowi członkowie Zarządu:

Piotr Piętka – Publicis Media Poland

Maciej Waligóra – Gutenberg Networks Warszawa

Anna Pańczyk – Grey Group Poland

Marcin Jeziorski – Scholz & Friends

  •        Odbyły się także wybory do Rady Nadzorczej .

Na drugą kadencje zostali wybrani :

Katarzyna Łakińska – V&P Group

Igor Kaleński – BBDO Warszawa

Izabela Albrychiewicz – Wavemaker Poland

Rafał Ciszewski – K2

Marcin Gaworski kontynuuje pierwszą kadencję w Radzie Nadzorczej.

www.sar.org.pl

JK