Logo

Event MIX

Deli Catering wsparło kulinarnie Kongres Regionów 2018

Za nami Kongres Regionów 2018, podczas którego samorządowcy z całej Polski rozmawiali o megatrendach w miastach. Wydarzenie wsparła kulinarnie marka Deli Catering – lider na rynku usług cateringowych w zakresie kulinariów eventowych.

Najważniejsze w Polsce, dziewiąte już spotkanie samorządu, biznesu oraz organizacji pozarządowych za nami.  Tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Megatrendy w miastach i regionach”. Stąd panele dyskusyjne zostały podzielone na pięć bloków tematycznych, odpowiadających pięciu miejskim mega-trendom, takim jak: przyjazna przestrzeń, eko-miasto, mobilność na żądanie, cyfryzacja – zawsze w kontakcie oraz finansowanie w nietradycyjnych modelach ryzyko-zysk.

W tym roku nowością był blok warsztatowy, podczas którego uczestnicy mieli okazję nie tylko szeroko omawiać nowe rozwiązania prawne dla regionów i gmin, lecz także konfrontować je z codzienną praktyką. Co ważne, podczas uroczystej wieczornej gali poznaliśmy laureatów organizowanego przez magazyn Newsweek rankingu najlepszych Prezydentów Miast – na jego szczycie znalazł się Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Za oprawę kulinarną wydarzenia odpowiadała marka Deli Catering. Specjalnie na tę okoliczność przygotowane zostało carpaccio z opiekanej wołowiny z tartym parmezanem i sosem balsamicznym, rillette z gęsi na sękaczu z konfiturą z leśnej borówki, cytrynowym tymiankiem i musem z chrzanu, a także perlica macerowana w calvadosie z karmelizowanymi orzechami na konfiturze morelowej i blinie.

Wydarzenie odbyło się 26-27 czerwca br. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Wśród gości Kongresu obecni byli m.in. były premier Jerzy Buzek, eurodeputowany Jan Olbrycht oraz Nicola De Michelis, szef gabinetu unijnej komisarz ds. polityki regionalnej.