Event MIX Mazurkas Congress Management zorganizował dwa prestiżowe kongresy – XAFS i ISGN-7

Mazurkas Congress Management zorganizował dwa prestiżowe kongresy – XAFS i ISGN-7

0
Mazurkas Congress Management zorganizował dwa prestiżowe kongresy

Letni sezon ogórkowy dla produkcji eventów korporacyjnych nie oznaczał przestoju w branży organizatorów spotkań naukowych. Mazurkas Congress Management miało okazję współtworzyć kilkudniowe spotkania dla specjalistów z dziedziny fizyki: XAFS 2018, poświęcony absorbcji fal rentgenowskich, oraz ISGN-7, gdzie tematem przewodnim były azotki.

Pierwszy (17th International Conference on X-ray Absorption Fine Structure), trwający 5 dni kongres, odbył się pod koniec lipca w Krakowie. W kongresie wzięło udział wielu wybitnych keynote speakerów, specjalistów w swoich dziedzinach, którzy odkrywają świat fizyki nuklearnej. Wśród prelegentów znaleźli się profesorowie zarówno z Europy, jak i z Japonii, USA, Chin, Australii czy Brazylii. Główną oś wydarzenia stanowił temat promieniowania synchrotronowego. Kraków nieprzypadkowo był gospodarzem kongresu, ponieważ to właśnie tam działa SOLARIS: pierwszy w Europie Środkowej i jeden z zaledwie kilkudziesięciu synchrotronów na świecie. Znakomite parametry stawiają polski synchrotron w globalnej czołówce tego typu urządzeń.

Program konferencji był bardzo rozbudowany (w sumie odbyło się ponad 120 wykładów), dlatego Mazurkas przygotował intuicyjną aplikację, która ułatwiła delegatom wybór najbardziej interesujących ich tematów oraz poruszanie się po centrum kongresowym.

Sam etap konstrukcji programu naukowego był wyzwaniem, ponieważ każdy zgłoszony abstrakt, a było ich ponad 600, musiał być oceniony przez dwóch niezależnych ekspertów. Nasz wykwalifikowany Dział IT, który jest na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie digitalizacji, po raz kolejny z sukcesem połączył wartość merytoryczną z funkcjonalnymi cyfrowymi narzędziami – mówi Katarzyna Rokicka, Sales Director Mazurkas Congress Management.

Z kolei w sierpniu Mazurkas Congress Management, we współpracy z Instytutem Wysokich Ciśnień i Uniwersytetem Warszawskim, zorganizował International Symposium on Growth of III-Nitrides. Tło dla ISGN-7 stanowiły wnętrza gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, która po gruntownej renowacji idealnie sprawdza się jako miejsce do organizacji spotkań naukowych. Dzięki znakomitej lokalizacji, w centrum historycznej Warszawy, uczestnicy mogli poczuć charakter miasta.

Zaproszenie na kongres przyjęli laureaci Nagrody Nobla: profesorzy Hiroshi Amano i Shuji Nakamura, których obecność podniosła rangę wydarzenia.

Firma Mazurkas odpowiedzialna była za kompleksową realizację eventu: od wyboru odpowiednich lokalizacji, konstrukcję programu naukowego (we współpracy z Komitetem Naukowym), przez działania promujące wydarzenie, venue consulting, rejestrację delegatów, obsługę finansową projektu, po koncepcję i produkcję scenariuszy side-eventów. Wisienką na torcie wydarzenia była uroczysta kolacja w Auli Politechniki Warszawskiej, uświetniona koncertem Waldemara Malickiego (jak zwykle we wspaniałej formie!). Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezes Rady Ministrów, PAN, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

www.mazurkas.com.pl