Marketing MIX NEC EA271Q –  monitor z rozdzielczością Quad HD  

NEC EA271Q –  monitor z rozdzielczością Quad HD  

0

Firma NEC Display Solutions właśnie wprowadziła na rynek nowy monitor MultiSync® EA271Q o rozdzielczości Quad HD, przeznaczony między innymi dla: biur, pomieszczeń kontrolnych, giełd papierów wartościowych oraz dla fotoamatorów.

MultiSync® EA271Q jest wyposażony w 27-calowy, wysoce konfigurowalny ekran o rozdzielczości 1440p Quad HD, zapewniający 1,75 raza więcej szczegółow w porównaniu do Full HD. Tak wysoka rozdzielczość pozwala na efektywniejsze wykorzystanie powierzchni ekranu, umożliwiając użytkownikom osiągnięcie wyższej wydajności w pracy biurowej.

Nowy monitor NEC został zaprojektowany z myślą o maksymalnym zwiększeniu komfortu pracy i ochronie zdrowia użytkownika. Dostępne funkcje ergonomiczne pozwalają na idealne dostosowanie ustawień do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, a zintegrowane czujniki automatycznie dostosowują jasność ekranu do natężenia oświetlenia w otoczeniu i reagują na obecność użytkownika przed ekranem. Ponadto technologie: Low Blue Light – odfiltrowująca szkodliwą emisję niebieskiego światła oraz Flicker-Free  – eliminująca wpływ migotania obrazu, dodatkowo chronią wzrok użykownika.

NEC MultiSync® EA271Q to również monitor przeznaczony do semiprofesjonalnej obróbki grafiki i fotografii. Wyświetlane przez urządzenie obrazy zyskują referencyjną jakośćdzięki zastosowaniu profesjonalnego panelu AH-IPS wyposażonego w układ DUC równoważący jednorodność podświetlenia na całej powierzchni ekranu, pełnej sprzętowej kalibracji kolorów za pomocą wewnętrznych tablic LUT o rozdzielczości 14 bit na kanał oraz stałoprądowemu sterowaniu jasnością.

Model EA271Q umożliwia również jego właścicielom zachowanie porządku i komfortu pracy przy komputerach stacjonarnych, dzięki portowi USB typu C, który zastępuje złącza wideo, audio, zasilania i USB jednym kablem do połączenia z komputerem lub tabletem.

Monitor świetnie nadaje się do konfiguracji wieloekranowych dzięki wyjątkowo wąskiej ramce ekranu, pozwalającej uzyskać minimalny odstęp pomiędzy poszczególnymi powierzchniami wyświetlania obrazu.

Wśród innych kluczowych cech warto wspomnieć o maksymalnej swobodzie połączeń dzięki złączom: DVI, DP, HDMI, USB  i DP-out, co umożliwia użytkownikom podłączenie monitora do już posiadanych platform sprzętowych. Ponadto monitor wyposażono w funkcję automatycznego dostosowania poziomu pobieranej energii oraz technologię ControlSync® dającą możliwość jednoczesnego zarządzania ustawieniami w nawet sześciu monitorach, w konfiguracjach wieloekranowych.

– Firmy szukają monitorów przyszłościowych, które zoptymalizują wydajność w biurze, a jednocześnie wpłyną pozytywnie na zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników. Ten nowy 27-calowy monitor to doskonałe połączenie formy i funkcji, jest idealny do szerokiego zakresu zastosowań – sprawdzi się szczególnie w nowoczesnych środowiskach pracy o wysokim poziomie natężenia oświetlenia w otoczeniu, a także w konfiguracjach wielomonitorowych w pomieszczeniach kontrolnych, lub na parkietach giełdowych – powiedział Jan Gräf, Product Manager Desktop Displays w NEC Display Solutions Europe.

Więcej informacji o monitorze NEC MultiSync® EA271Q można znaleźć na dedykowanej stronie NEC Display Solutions: ZOBACZ TUTAJ.

JK