Marketing MIX Kärcher ratuje przed niszczeniem światowej klasy zabytek w wietnamskim mieście Hue

Kärcher ratuje przed niszczeniem światowej klasy zabytek w wietnamskim mieście Hue

0

Południowa Brama wiodąca do Cesarskiego miasta Hue położonego w środkowym Wietnamie jest zabytkiem wpisanym na listę dziedzictwa UNESCO. Jest też pokryta niesamowicie grubą warstwą zabrudzeń organicznych, które w tym tropikalnym klimacie z bardzo duża ilością opadów i wysoka temperaturą, osadzają się i po czasie mogą nawet doprowadzić do zniszczenia fasady budowli. Wzniesioną w 1804 roku, największą i najbardziej rozpoznawalną ze wszystkich okalających miasto Hue bram przed dalszym niszczeniem ratuje niemiecki koncern, ekspert w dziedzinie utrzymania czystości – Kärcher.

Upływ dekad i wymagający, bardzo wilgotny, klimat nie miały litości dla tego pięknego zabytku. Na wapiennej fasadzie osadziła się pokaźna warstwa ciemnych porostów. Na  szczęście eksperci Kärcher wszędzie tam, gdzie jest zadanie znajdą także odpowiednie rozwiązanie czyszczące.

Aby oczyścić pomnik, eksperci używają pary wodnej podawanej pod ciśnieniem od 0,5 do 1 bara i temperaturze do 100 ° C. Cztery urządzenia wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody wytwarzają parę wodną, ​​która usuwa glony, mchy, grzyby, porosty i bakterie. Czyszczenie odbywa się więc bez zastosowania jakichkolwiek detergentów, sama para wodną.

Hue zostało zbudowane przez cesarza Gia Longa i zostało wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1993 roku.

Więcej o działaniach firmy w wywiadzie z Jolantą Zacharą, Dyrektor Marketingu Kärcher: CZYTAJ TUTAJ.

Wywiad ukazał się w styczniowym numerze OOH magazine, pobierz bezpłatnie TUTAJ.

JK