Event MIX Ekspedycja Silesia już w ten weekend!

Ekspedycja Silesia już w ten weekend!

39
0
Ekspedycja Silesia już w ten weekend
Na śląskiej mapie wydarzeń pojawiła się nowa marka Fest Fajnie, która powstała z miłości do regionu oraz potrzeby promowania jego potencjału zarówno w jego granicach jak i poza nimi. Założycielom marki nieobce są również wartości aktywnego oraz zdrowego trybu życia. Z tej wybuchowej mieszanki powstały dwa projekty: Ekspedycja Silesia oraz Festiwal Fest Fajnie.

Ekspedycja Silesia, to gra przygodowo – terenowa, której celem jest promowanie województwa śląskiego i odkrywanie, przez uczestników gry, atrakcji, które będą tworzyć fabułę przygody. Ponadto ideą projektu jest krzewienie i upowszechnianie zdrowego trybu życia oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego.

Gra skierowana jest do osób szukających alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego oraz poszukujących rozrywki opierającej się na emocjach, która pozwoli im na oderwanie się od trudów dnia codziennego. Odbiorcą projektu są uczestnicy cechujący się silną chęcią poznawczą, lubiący podróże oraz odkrywane poznawanie nowych miejsc i terenów. Znany jest start. Nieznana jest trasa. Uczestnicy otrzymują plecak z mapą oraz niezbędnym ekwipunkiem i od tego momentu zdani są już tylko na swój spryt, kondycje, spostrzegawczość i zwinność.

Pierwsza testowa edycja Ekspedycji odbędzie się 2 czerwca. Przewidywana liczba uczestników, to 20 osób podzielonych na 10 dwuosobowych drużyn. Planowany czas przebiegu rywalizacji, to ok. 8 godzin. Wszystko rozpocznie się w godzinach porannych, w gminie Świerklaniec, która jest partnerem wydarzenia. Począwszy od tego dnia, gra będzie wydarzeniem cyklicznym. Jest też możliwość zorganizowania edycji specjalnej dla zamkniętego grona uczestników.

Więcej informacji o grze można znaleźć TUTAJ.

Ekspedycja Silesia, to preludium do przyszłorocznego Festiwalu Fest Fajnie, który odbędzie się w dniach 1-3 maja 2020 roku również na terenie parku w Świerklańcu. Te same cele, inna forma ich popularyzowania.

To lifestyle’owe wydarzenie będzie promowało turystykę, rekreację, sport oraz hobby family friendly. Będzie to okazja, skierowana do całych rodzin, na zasmakowanie propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego oraz na zabranie ze sobą gotowych rozwiązań na przyszłość.

Sporty rowerowe, rolkowe, wodne, wędkarstwo, bieganie, joga, eko samochody, warsztaty kulinarne, dla majsterkowiczów i ogrodników-amatorów, promocja bezpiecznych rozwiązań dla domu i straży sąsiedzkiej, a to wszystko przy dźwiękach scen muzycznych odpowiednich dla każdego przedziału wiekowego. Dużo? Organizatorzy wybierając Park w Świerklańcu wiedzieli, że mają do zagospodarowania 154 ha powierzchni parkowej. Festiwal będzie podzielony na strefę otwartą oraz biletowaną. Zakup biletu pozwoli na odwiedzenie jednego z niezwykłych, turystycznie atrakcyjnych miejsc w województwie śląskim.

Warto wpisać wydarzenie do przyszłorocznego kalendarza i śledzić informacje bieżące o festiwalu TUTAJ.