Marketing MIX Zwykłe rzeczy – niezwykłe wynalazki – tołpa na Discovery

Zwykłe rzeczy – niezwykłe wynalazki – tołpa na Discovery

0

W lipcu i sierpniu na antenę Discovery Channel Polska powraca popularna na całym świecie seria filmów dokumentalnych pt. “Zwykłe rzeczy – niezwykłe wynalazki” (How do they do it).

W jednym z odcinków poznamy niezwykłą historię produkcji kosmetyków marki tołpa, na bazie unikalnej metody ekstrakcji torfu opatentowanej przez polskiego naukowca profesora Stanisława Tołpę. Emisję zaplanowano na 23 lipca br. o godz. 21.00.

na zdj. Stanisław Tołpa.

To właśnie ekstrakt z torfu i jego cenne właściwości stanowią jedną z tajemnic kosmetyków marki tołpa, produkowanych przez firmę Torf Corporation, która w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia.

Brytyjska ekipa filmowa dotarła ze swoją kamerą do miejsca wydobycia torfu na torfowisku koło miejscowości Byczyna, w okolicy Kluczborka.

Torf składa się z tysięcy gatunków roślin, które rosły miliony lat temu w ekologicznie czystym środowisku. Potrzeba aż roku by powstał 1 mm torfu.

Torf używany do produkcji kosmetyków tołpa, w fabryce poddawany jest ekstrakcji metodą opatentowaną przez profesora Stanisława Tołpę. Ekstrakt z torfu tołpato unikalna esencja aktywnych substancji. To kopalnia składników poprawiających funkcjonowanie skóry oraz całe mnóstwo związków organicznych takich jak fulwokwasy, fenolokwasy, aminokwasy, cukry czy peptydy, po to by regenerować, wzmacniać, chronić i pielęgnować skórę. Stanowi również dobre źródło minerałów i zawiera cały szereg makro i mikroelementów. Jest bardzo dobrym antyoksydantem, chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi.

W wyniku procesu ekstrakcji otrzymuje się 2 rodzaje ekstraktów: torf i borowinę. Torf tołpa to podstawowy składnik obecny w każdym kosmetyku do pielęgnacji twarzy marki tołpa, natomiast  borowina tołpa specjalizuje się w pielęgnacji ciała ukierunkowanej na konkretne problemy. Redukuje dyskomfort powstały w wyniku przeciążenia, przemęczenia i stresu, wspomaga proces regeneracji naskórka, odtoksycznia, zwalcza wolne rodniki i pielęgnuje skórę ciała.

Od lipca nowe odcinki programu “Zwykłe rzeczy – niezwykłe wynalazki” obejrzą widzowie w Japonii, Danii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Węgrzech. Hasło serii brzmi „Za tym, co zwyczajne, jest niezwykłe” (Behind the ordinary is the extraordinary). Każdy odcinek to opowieść ukazująca cuda inżynieryjne i naukowe stojące za rzeczami, które tworzą współczesny świat. Poza torfem, realizatorzy przedstawią np. metody powstawania puzonów i bukłaków na wino.

Emisje odcinka w Discovery Science Poland o produkcji kosmetyków marki tołpa na bazie unikalnej metody ekstrakcji torfu: Wtorek, 23 lipca, godz. 21:00, Niedziela, 4 sierpnia, godz. 22:30, Niedziela, 18 sierpnia, godz. 08:30, Sobota, 24 sierpnia, godz. 13:00, Niedziela, 25 sierpnia, godz. 00:30, Poniedziałek, 26 sierpnia, godz. 21:00,  Wtorek, 27 sierpnia, godz. 00:30    

MW