Trade marketing Pierwsza woda w diecie maluszka – Zdrojek od Żywiec Zdrój® w nowej,...

Pierwsza woda w diecie maluszka – Zdrojek od Żywiec Zdrój® w nowej, poręcznej butelce

0

Rozszerzanie diety maluszka o produkty do jedzenia i picia inne niż mleko matki, to jeden z kamieni milowych rozwoju dziecka i ważny moment w życiu całej rodziny. Dziecko uczy się samodzielności oraz poznaje nowe smaki i konsystencje. W kontekście podawania pierwszych stałych pokarmów, należy pamiętać również o tym, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu i od samego początku wyrabiać u malucha prawidłowy nawyk picia wody. Optymalna dla dzieci jest woda mineralna niskozmineralizowana lub źródlana, taka jak Zdrojek od Żywiec Zdrój, która, między innymi ze względu na kompozycję składników mineralnych, jako jedyna jest polecana przez Instytut Matki i Dziecka nawet dla niemowląt. Produkt dostępny jest teraz w nowym, wygodniejszym dla dzieci opakowaniu.

Wszystko po raz pierwszy

W pierwszym roku życia małe dziecko rośnie i rozwija się tak dynamicznie jak już nigdy później. W życiu malucha wiele rzeczy dzieje się po raz pierwszy: pierwszy uśmiech, pierwsza łyżeczka zjedzonej zupki, pierwsze kroki… Rodzice celebrują te pierwsze momenty często podkreślając, jak bardzo są ulotne. Chcą też jak najlepiej wspierać rozwój dziecka na każdym etapie i pomagać mu rosnąć zdrowo. Fundamentalne kwestie, takie jak jedzenie, picie czy odpoczynek stają się źródłem wielu pytań i wątpliwości. Szczególnie wtedy, kiedy rodzice spotykają się z nimi po raz pierwszy. Wiele mitów dotyczy momentu rozszerzania diety dziecka o produkty do jedzenia i picia inne niż mleko matki.

Co do picia dla maluszka?

Przez pierwsze pół roku życia dziecka, mleko mamy lub, jeśli z jakichś powodów mama nie może karmić piersią, odpowiednie mleko modyfikowane, zaspokajają głód oraz gaszą pragnienie. Natomiast od momentu, kiedy rozpoczniemy podawanie maluchowi posiłków uzupełniających – pierwszych warzyw, owoców czy kaszek, powinniśmy pamiętać również o podawaniu wysokiej jakości wody do picia. Optymalna woda do picia dla dzieci powinna zawierać odpowiedni balans składników mineralnych. Dobrym wyborem będzie naturalna woda mineralna niskozmineralizowana a w szczególności woda źródlana, taka jak np. Zdrojek. Żywiec Zdrój to jedyna woda w Polsce polecana nawet dla niemowląt przez Instytut Matki i Dziecka. Odpowiada ona na potrzeby nawet najmłodszych dzieci i może być bezpiecznie podawana zarówno niemowlętom, jak też mamom w ciąży i karmiącym piersią. Właściwe nawodnienie jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju dziecka. Tymczasem jak pokazują badania, dzieci w Polsce piją za mało wody[1]. Półroczne niemowlę potrzebuje około 800 ml płynów na dobę. Większość zapotrzebowania pokrywa w tym czasie mleko, ale maluchy w wieku 1-3 lat – potrzebują już 1250-1300 ml i głównym źródłem płynów w ich diecie powoli staje się woda! [2],[3] Aby pomóc dziecku wypijać odpowiednią ilość wody dziennie, powinna być ona zawsze w pobliżu, tak aby maluch mógł wygodnie po nią sięgać.

Zdrojek w nowym opakowaniu

Żywiec Zdrój w kwietniu b.r. wprowadził na rynek wodę niegazowaną dla dzieci Zdrojek w nowym, poręcznym opakowaniu o pojemności 310 ml. Butelka zyskała bardziej ergonomiczny kształt i jest wyprofilowana w sposób, umożliwiający dzieciom łatwiejsze chwytanie i picie. Butelka ma sportową zakrętkę. Zmieniona została również etykieta produktu – zyskała ona atrakcyjniejszy dla dzieci wygląd. Na nowej etykiecie, poza postacią Zdrojka, znajduje się teraz wiewiórka Basia. Jest to pierwsza postać z serii przyjaciół Zdrojka, które stopniowo będą pojawiały się na opakowaniach produktu. Zmiana etykiety ma za zadanie przyciągnąć uwagę dzieci i zachęcić je do podejmowania odpowiednich wyborów. Dzięki optymalnej zawartości składników mineralnych krystaliczna niegazowana woda źródlana Żywiec Zdrój dla dzieci Zdrojek może być podawana niemowlętom w okresie rozszerzania diety o produkty inne niż mleko matki, czyli już po 6. miesiącu życia. Woda Żywiec Zdrój jest  pozytywnie zaopiniowana także we wcześniejszym okresie życia dziecka – do przygotowywania mleka modyfikowanego, gdy karmienie piersią nie jest możliwe, a także dopajania, gdy lekarz zaleci taką potrzebę.

Krystaliczna niegazowana woda źródlana Żywiec Zdrój dla dzieci Zdrojek jest dostępna na terenie całej Polski, w szerokiej dystrybucji w rekomendowanej cenie ok. 1,49 zł za 310 ml.

JK

 

[1]Guelinckx i wsp. Spożycie wody i napojów wśród dzieci i młodzieży w 13 krajach. Eur J Nutr 2015; doi:10.1007/s00394-015-0955-5

[2] Stanowisko w sprawie zaleceń dotyczących spożycia wody i innych napojów przez niemowlęta, dzieci i młodzież. Standardy medyczne/pediatria 2011 T. 8; 27–35

[3] Jarosz M. i wsp. Woda i elektrolity [w]: Normy żywienia dla populacji polskiej – nowelizacja, Instytut Żywności i Żywienia 2017