Event MIX Polska restauracja wśród pięciu najpiękniejszych na świecie wg magazynu Wallpaper

Polska restauracja wśród pięciu najpiękniejszych na świecie wg magazynu Wallpaper

22
0
Warszawski “Opasły Tom” na liście najlepiej zaprojektowanych restauracji świata. Polski lokal znalazł się tam obok miejsc z Norwegii, Włoch, Wielkiej Brytanii i Peru.

W styczniu Wallpaper publikuje zestawienie najpiękniejszych nowych restauracji, które pojawiły się w zeszłym roku na świecie. Na szczycie szczycie najnowszej edycji publikacji uplasował się “Under” z norweskiego Båly, czyli pierwszy podwodny lokal w Europie. Na pozostałych miejscach znalazły się “Hélène Darroze at The Connaught” z Londynu, “Statera” z Limy, “The Manzoni” z Mediolanu” oraz “Opasły Tom” z Warszawy.

Znana stołeczna restauracja stworzona przez rodzinę Kręglickich jakiś czas temu przeniosła się do dawnej księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego. Dlatego działa tam też czytelnia, w której można poczytać nie tylko o kulinariach, ale także o historii tej lokalizacji (przed wojną mieściła się tam słynna Oaza, z wyśmienitą kuchnią, dansingiem i kabaretem). Restauracja została zaprojektowana przez ekipę BUCK.STUDIO, która jest znana z wnętrz robiących furorę na Instagramie.

To już kolejne wyróżnienie dla “Opasłego Tomu”.