Event MIX ATRAKCJE NA BANKIET FIRMOWY

ATRAKCJE NA BANKIET FIRMOWY

0
Organizacja bankietu firmowego Kraków, agencja eventowa Exclusive Event.
Organizacja bankietu firmowego Kraków, agencja eventowa Exclusive Event.
Bankiet firmowy to niezwykle ważne wydarzenie w historii firmy. To doskonała okazja, by uczcić firmowy jubileusz, docenić pracowników lub podsumować rok, czy kwartał. To także bardzo ważne narzędzie do prezentacji marki czy wzmocnienia jej pozycji. Ważne jednak, by planowane wydarzenie zostało dobrze przemyślane, zaplanowane i w końcu właściwie zorganizowane. Na wstępie należy więc odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

Po co robimy taki event?
Dla kogo go robimy?
Co chcemy poprzez jego organizację uzyskać?

Odpowiedzi na te pytania pozwolą na stworzenie odpowiedniego planu na nasz bankiet firmowy i jego wariantów. Ważne, by na tego typu wydarzenie patrzeć całościowo – zarówno oprawa artystyczna, gwiazda wieczoru, lokalizacja i catering muszą ze sobą współgrać. Tylko wówczas organizowany przez nas bankiet firmowy spełni swoją rolę w stu procentach.

OPRAWA ARTYSTYCZNA NA BANKIET FIRMOWY

Oprawa artystyczna to bardzo istotny element każdego eventu. To dzięki niej wydarzenie może się wyróżnić na tle dziesiątek innych i zostawić trwały ślad w pamięci uczestników. Program artystyczny powinien wynikać ze strategii i wizerunku firmy oraz współgrać z charakterem eventu.

Pokaz artystyczny bankiet firmowy Kraków, agencja eventowa Exclusive Event.

Bankiet firmowy można więc uatrakcyjnić i urozmaicić koncertem muzycznym, występem profesjonalnego DJ-a, występem kabaretowym, czy iluzjonistycznym. Można także wziąć pod uwagę występ grupy tanecznej jak w przypadku Wiosennego Balu który uświetnił występ Tomasza Barańskiego, zorganizować pokaz sztuk walki, czy show kulinarne. Dziś mamy tu niemal nieograniczone możliwości. Aby trafić w potrzeby klienta oraz oczekiwania i gusta uczestników, warto jednak poświęcić czas i przeprowadzić szczegółowy research. Niezwykle ważny jest tutaj np. wiek gości, informacja o tym, czy zapraszamy ich z osobami towarzyszącymi, czy może z całymi rodzinami. A może to bankiet firmowy dla branży motoryzacyjnej i organizujemy go głównie dla mężczyzn? Te dokładne dane pozwolą nam precyzyjnie dobrać program artystyczny tak, by każdy z uczestników poczuł się wyróżniony.

JAKA GWIAZDA NA BANKIET FIRMOWY

Niejednokrotnie bankiet firmowy uświetnia występ znanego i popularnego artysty, ponieważ nie od dziś wiadomo, że rozpoznawalne nazwisko przyciąga. Nie zawsze jednak będzie to najlepsze rozwiązanie i to niezależnie od założonego na ten cel budżetu. Organizatorzy każdorazowo stają więc przed wyborem, czy na ten konkretny bankiet firmowy wybrać młodego i początkującego wykonawcę, czy jednak sięgnąć po nazwisko z pierwszych stron gazet. I tutaj, podobnie jak w przypadku całej oprawy artystycznej, nie ma miejsca na wybór przypadkowy. Powinien to być wybór poprzedzony szczegółowym briefem. Kiedy będziemy znali budżet, lokalizację, strukturę gości, gdy będziemy już wiedzieć, czy artysta ma być tłem i uzupełnieniem całości, czy kluczowym punktem eventu, a przede wszystkim, kiedy będziemy znali powód organizacji takiego bankietu, wtedy możemy podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą „gwiazdy”. Jeśli wśród gości dominują osoby starsze, dla których organizujemy elegancką galę – koncert zespołu hip-hopowego, nawet najbardziej aktualnie popularnego, nie sprawdzi się. Nazwisko nie zawsze jest gwarancją sukcesu. Co więcej, jeśli zaprosimy „gwiazdę”, która w danym momencie przysłowiowo wyskakuje z lodówki i goście mają jej przesyt, również możemy zapomnieć o sukcesie. Rolą agencji, a konkretnie producenta i reżysera eventu jest taki dobór artystów, aby ich obecność na scenie nie była po prostu występem do kotleta, ale pewnego rodzaju show. Przykładem takiego działania może być wybór Krzysztofa Zalewskiego jako gwiazdy uświetniającej jubileusz 25 lecia firmy Oknoplast. Koncert składał się z dwóch części – w pierwszej Krzysztof zaprezentował repertuar ze swojej solowej płyty, trafiając w gusta młodszych Gości.

Podczas drugiej części koncertu artysta wraz z siostrami Przybysz zaprezentował największe hity legendy Polskiej sceny muzycznej – Czesława Niemena, zaspakajając tym samym preferencje dojrzalszej części widowni.   Śmiało można powiedzieć, że bankiet firmowy jest uroczystością (bez względu na skalę) niemal intymną. Ważne jest więc, by uczestnikom „dać coś od siebie”, zapewnić część artystyczną na wysokim poziomie i nawiązującą do tematyki uroczystości.

BANKIET FIRMOWY Z EFEKTEM WOW

Organizując bankiet firmowy, należy pamiętać, że poza celami merytorycznymi, jakie musimy zrealizować, jest także inny, nadrzędny cel… mowa tu o oddziaływaniu na emocje, a w branżowym języku o efekcie „WOW”. Jeśli zorganizowana przez nas gala wzruszy, rozśmieszy, wywoła ciarki, podniesie poziom adrenaliny i dostarczy niezapomnianych, artystycznych przeżyć, możemy mówić o bezwzględnym sukcesie imprezy. Podczas autorskiego artystycznego programu Night of the Arts, Goście mogli przeżywać cały wachlarz wspominanych uczuć – od niesamowitego zaskoczenia, jakie wywołała Kasia Moś, przechodząc między stolikami (przy których zasiadali Gości) i jednocześnie wykonując wspaniałą arie Havas’iego, a skończywszy na wzruszających aranże największych utworów legend muzyki rozrywkowej w wykonaniu największych gwiazd polskiej sceny muzycznej  jak Janusz Radek, Piotr Cugowski czy Juan Carlos Cano i 40-osobowej orkiestry. Dlatego też nie tylko „gwiazda”, nie tylko lokalizacja, ale przede wszystkim pomysł i element zaskoczenia mogą zagwarantować realizację zamierzonych celów.

Stojąc przed organizacją wydarzenia jakim jest bankiet firmowy, warto poświęcić więcej czasu na zdobycie możliwie największej wiedzy na temat potrzeb firmy, budżetu, uczestników i preferencji. Jeśli właściwie wykorzystamy tę wiedzę i wykreujemy wydarzenie, którego każdy element będzie częścią jednej spójnej całości, mamy gwarancję, że nasz event na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Niezależnie od tego, czy wystąpi na nim artysta z największą liczbą sprzedanych płyt, czy osoba mniej znana, ale o cudownym głosie i osobowości. Nie bójmy się eksperymentować. Za każdym razem, podchodząc do realizacji projektu, takiego jak bankiet firmowy, mamy szansę na stworzenie niepowtarzalnego, niezapomnianego wydarzenia.

Zobacz także KLIKNIJ.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie Agencji Eventowej Exclusive-Event