Event MIX Emirates pierwszą linią lotniczą, która przeprowadza szybkie testy Covid-19 przed wejściem na...

Emirates pierwszą linią lotniczą, która przeprowadza szybkie testy Covid-19 przed wejściem na pokład

63
0

Emirates we współpracy z Dubai Health Authority (DHA) wprowadza dodatkowe środki ostrożności. Wszyscy pasażerowie wybranych lotów mają wykonywane testy na obecność koronawirusa, wyniki są dostępne w ciągu 10 minut. Emirates jest pierwszą linią lotniczą, która przeprowadziła na miejscu szybkie testy COVID-19 dla pasażerów.

– Proces wykonywania testów przebiegał sprawnie i chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby podziękować władzom ds. Zdrowia w Dubaju za ich inicjatywy i innowacyjne rozwiązania. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia lotniska w Dubaju oraz organów rządowych. Pracujemy nad planami zwiększenia możliwości testowania w przyszłości i rozszerzenia go na inne loty, co umożliwi nam przeprowadzenie testów na miejscu i zapewni natychmiastowe potwierdzenie kondycji  zdrowotnej pasażerów Emirates podróżujących do krajów, które wymagają certyfikatów testowych COVID-19. Zdrowie i bezpieczeństwo personelu i pasażerów ma dla nas ogromne znaczenie – mówi Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z Emirates nad udanym wdrożeniem szybkiego testu COVID-19 na lotnisku dla pasażerów odlatujących. Aby rozwiązać problem COVID-19, aktywnie współpracujemy z różnymi organizacjami rządowymi i prywatnym sektorem zdrowia oraz wdrożyliśmy wszystkie niezbędne środki, od ochrony zdrowia publicznego do świadczenia wysokiej jakości usług zdrowotnych zgodnie z najnowszymi międzynarodowymi wytycznymi. Jesteśmy przekonani, że najbardziej skuteczne rozwiązania wymagają ścisłej współpracy z innymi organizacjami sektora publicznego i prywatnego – dodał HE Humaid Al Qutami, dyrektor generalny Dubai Health Authority (DHA).

Formalności związane z odprawą i wejściem na pokład linii lotniczej zostały również dostosowane z myślą o dystansie społecznym. Przy każdym stanowisku odprawy zostały zainstalowane bariery ochronne, aby zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa naszym pasażerom i pracownikom podczas każdej interakcji. Rękawice, maski i środki dezynfekujące do rąk stały się obowiązkowe dla wszystkich pracowników lotniska.

Pasażerowie są również zobowiązani do noszenia własnych masek na lotnisku i na pokładzie samolotu, a także zgodnie z wytycznymi dotyczącymi dystansowania społecznego. Ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa firma Emirates zmodyfikowała swoje usługi lotnicze. Czasopisma i inne materiały do ​​czytania nie będą tymczasowo dostępne, a jedzenie i napoje będą nadal oferowane na pokładzie, jednak ich sposób zapakowania i podania został tak zmieniony, by zmniejszyć kontakt podczas obsługi posiłku i zminimalizować ryzyko interakcji. Bagaż podręczny nie jest obecnie akceptowany podczas lotów.  Wszystkie samoloty Emirates zostaną poddane ulepszonym procesom czyszczenia i dezynfekcji w Dubaju po każdej podróży.

Źródło: Emirates