Event MIX Niemcy umożliwiają wznowienie biznesu targowego

Niemcy umożliwiają wznowienie biznesu targowego

21
0

Jak informuje Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego UFI, Rząd Federalny Niemiec zakwalifikował targi do działań, które są wyraźnie wymieniane jako możliwe do zrealizowania, w przeciwieństwie do imprez masowych. Organizacja tych drugich jest zabroniona do końca sierpnia.

To już kolejny, po pierwszych targach w Chinach, krok w kierunku odmrożenia branży targowej. Tym bardziej istotne szczególnie ze względu na fakt, iż Niemcy, to drugi z trzech największych światowych rynków branży wystawienniczej.

Decyzja o możliwości  przeprowadzenia targów będzie każdorazowo zależała od konkretnego landu i obowiązujących w nim przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Najbardziej zaludniony region w Niemczech – Nadrenia Północna-Westfalia, już rozpoczęła prace nad tym, by umożliwić organizację targów tematycznych (spotkań B2B) od 30 maja br., z uwzględnieniem m. in. ograniczonej ilości zwiedzających i wedle odpowiednich protokołów bezpieczeństwa.

– To świetne wiadomości dla branży targowej również w Polsce. Wiemy, że obecnie obostrzenia będą jeszcze dość duże, ale w przestrzeni kilku miesięcy na pewno znajdziemy dużo ciekawszych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo uczestników. Jesteśmy w kontakcie zarówno z naszymi wystawcami, jak i zwiedzającymi. Większość  z nich potwierdziła swój udział w naszych wrześniowych wydarzeniach – mówi Robert Załupski organizator targów FestiwalMarketingu.pl oraz konferencji EVENT MIX oraz MARKETING MIX.

Niemiecka Izba Przemysłu Targowego AUMA, już przedstawiła decydentom propozycje takich przepisów. Na początku tego tygodnia UFI opublikowało również globalne ramy bezpiecznego otwarcia przemysłu targowego (więcej informacji TUTAJ), które mają ustalić kurs ponownego otwarcia branży i pomóc stworzyć bezpieczne środowisko dla przeprowadzania targów branżowych.

Pełna treść dokumentu rządowego wprowadzającego zmiany w Niemczech dostępna jest TUTAJ.