Logo

Event MIX

Centrum kongresowe RAI Amsterdam gotowe do otwarcia

Jeśli centra ogrodnicze, galerie handlowe, sklepy z wyposażeniem domu takie jak IKEA i centra DIY mogą przyjmować klientów, my również możemy — mówi dyrektor generalny Paul Riemens.

Każde euro wydane w RAI równa się około siedmiu euro wydanych w Amsterdamie na gastronomię, zakwaterowanie w hotelach, muzeach czy sklepach.

Centrum kongresowe RAI jest gotowe do przeprowadzenia próbnych wydarzeń tego lata.

 

RAI twierdzi, że jest gotowy do przetestowania różnych wariantów, zapewniających odwiedzającym i wystawcą bezpieczny powrót do centrum kongresowego jeszcze tego lata. Kompleks RAI rozciąga się na powierzchni ponad 110 000 m2, co pozwala ludziom poruszać się w bezpiecznej odległości od siebie.

Jeśli centra ogrodnicze, domy towarowe, sklepy z wyposażeniem domu takie jak IKEA i centra DIY mogą przyjmować klientów, my również możemy — mówi dyrektor generalny Paul Riemens.

Inne duże lokalizacje, w których gromadzi się wiele osób, są już otwarte lub wkrótce się otworzą — mówi dyrektor operacyjny RAI Amsterdam Maurits van der Sluis. Przykłady obejmują centra handlowe i sklepy z wyposażeniem domu, takie jak IKEA. Główną różnicą między tymi lokalizacjami a centrum kongresowym RAI jest to, że mamy jeszcze większą powierzchnię, aby umożliwić ludziom zachowanie bezpiecznej odległości społecznej.

Wszyscy uczestnicy organizowanego wydarzenia będą zobligowania do dokonania elektronicznej rejestracji. Organizatorzy dzięki temu uzyskają pełną kontrolę w zakresie regulacji przepływu odwiedzających, dodatkowo sami wytyczą trasy oraz kierunku poruszania się gości. Działania podjęte podczas testowych eventów będą służyły do opracowania protokołów i zasad bezpieczeństwa podczas targów, konferencji, a nawet eventów.

Osoby odwiedzające RAI robią to przede wszystkim w związku ze swoją pracą, a nie w celach towarzyskich i rekreacyjnych, jak ma to miejsce w przypadku festiwali itp. – dodaje Riemens.

Riemens odnosi się również do sytuacji w Niemczech, gdzie wyraźnie rozróżnia się organizację targów od imprez masowych. Niemiecki rząd umieścił targi na swojej liście dozwolonych działań, które również pobudzają gospodarkę, co może oznaczać, że Niemcy podążają za Chinami, otwierając ponownie przemysł wystawienniczy i konferencyjny.

Centrum kongresowe RAI już we wrześniu planuje powrót do wydarzeń międzynarodowych. Riemens twierdzi, że organizacja planowanych wydarzeń, jest ważna nie tylko dla samego centrum kongresowego, ale także zapewni impuls gospodarczy dla regionu.

Każde euro wydane w RAI równa się około siedmiu euro wydanych w Amsterdamie na gastronomię, zakwaterowanie w hotelach, muzeach czy sklepach. Innymi słowy, nasze wydarzenia stymulują duże obroty i zatrudnienie — mówi.

Kalendarz RAI jest już szczelnie wypełniony międzynarodowymi wydarzeniami. Pierwszym będzie wystawa technologii IBC, która planowana jest na wrzesień i ma przynieść impuls gospodarczy w wysokości około 80 milionów euro dla Amsterdamu. Wystawa nieruchomości PROVADA zaplanowana jest na listopad, podobnie jak Interclean (główne targi branży sprzątającej, ze szczególnym uwzględnieniem higieny związanej z koronawirusem) oraz METSTRADE (wiodąca na świecie platforma B2B dla sektora morskiego). Następnie odbędą się Europejskie Kobiety w Technologii (kongres IT) i PLMA (główne targi dla sprzedawców detalicznych i producentów), które odbędą się w grudniu.

Wszystkie te wydarzenia handlowe mają znaczącą wartość dla Amsterdamu jako miasta i Holandii jako całości — podsumowuje Riemens.

Źródło: RAI Amsterdam