Logo

Event MIX

#WybieramSlaskie

#WybieramSlaskie – to hasło nowej kampanii przygotowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Śląską Organizację Turystyczną z udziałem dziesięciu znanych i lubianych postaci związanych z regionem.

„Z samego serca Beskidów pozdrawiają bracia Łukasz i Paweł Golec. Mamy tu piękne, czyste góry, pełne folkloru i kultury. Mamy też niepowtarzalny górski klimat oraz krzepiącą kwaśnicę! My #WybieramySlaskie – wybier i Ty. Hej!” – tak do odwiedzenia najpiękniejszych górskich pasm w województwie, zapraszają w spocie promocyjnym muzycy z GolecuOrkiestra.

To pierwsza kampania, do której zostały zaproszone powszechnie znane osoby z województwa śląskiego, stając się niejako ambasadorami marki Śląskie. Osobistości ze świata sportu, muzyki, kultury czy nauki zostały poproszone o pokazanie swoich ulubionych miejsc w regionie i zachęcenie turystów do odwiedzenia Beskidów, Śląska Cieszyńskiego, Krainy Górnej Odry, Szlaku Zabytków Techniki, Jasnej Góry, Jury Krakowsko-Częstochowskiej i innych wyjątkowych miejsc w regionie. W pierwszej odsłonie kampanii znaleźli się: Bracia Golec, prezydent Światowej Organizacji Antydopingowej WADA Witold Bańka, popularyzator nauki Tomasz Rożek, śląski kuchmistrz Remigiusz Rączka, Ojcowie Paulini z Jasnej Góry.

Działania generalnie wpisują się w urlopowe tendencje Polaków. Warto podkreślić, że województwo śląskie z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjne turystycznie.  W 2018 roku rekordowa liczba ponad 5,7mln osób wybrało wypoczynek na weekend lub dłuższy pobyt właśnie tutaj i skorzystało z różnorodności krajobrazowo-kulturowej Śląskiego.

– Turystyka to bardzo ważny sektor gospodarki w regionie. Po tym trudnym czasie COVID-19 chcemy przywracać i stymulować rozwój gospodarczy. Działania w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki, a teraz promocji regionu, które są realną odpowiedzią na ciężkie czasy dla branży, były konsultowane z przedsiębiorcami i ekspertami. Cieszę się, że ta synergia przynosi efekty. Będziemy pokazywać w tej ogólnopolskiej kampanii, że mamy dużo do zaoferowania i jesteśmy przygotowani do wakacyjnego sezonu. Słyniemy z gościnności, mamy świetną regionalną kuchnię, a teraz  wyjątkowych ambasadorów regionu. Kampania pokaże też, że u nas można bezpiecznie wypoczywać – podkreśla Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Kampania obejmie promocję marek województwa śląskiego: Beskidów, Śląska Cieszyńskiego, Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Krainy Górnej Odry oraz szlaków turystycznych i kulturowych: Szlaku Zabytków Techniki, Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki, Europejskiego Szlaku Paulinów.

– Wspieramy merytorycznie Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, który przygotował projekt. Nasz wkład to gotowe propozycje wycieczek, stanowiących podpowiedź dla turystów poszukujących chwili relaksu na łonie natury, sportowych aktywności na rowerze czy w kajaku, tras do zwiedzania zabytków albo zasmakowania w regionalnych kulinariach– zachęca Agnieszka Sikorska, dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Kampania społeczno-turystyczna będzie realizowana do końca sierpnia. Warto śledzić stronę akcji.