Logo

Event MIX

1,57 miliarda funtów na ratowanie Brytyjskiego przemysłu artystycznego !

Rząd Wielkiej Brytanii planuje przeznaczyć 1,57 miliarda funtów na ratowanie przemysłu muzycznego, niezależnych kin, muzeów, galerii, teatrów i zabytków.

„Wiodący na świecie” pakiet wsparcia, ogłoszono 5 lipca. Oferuje on granty i pożyczki w nagłych wypadkach, aby pomóc firmom i organizacjom „przetrwać wpływ koronawirusa”.

Fundusze obejmują 1,15 miliarda funtów na wsparcie organizacji kulturalnych w Anglii, w tym 270 milionów funtów podlegających zwrotowi środków i 880 milionów funtów w postaci dotacji, a także 100 milionów funtów dla krajowych instytucji kultury w Anglii i English Heritage Trust oraz 120 milionów w celu wznowienia budowy infrastruktury kulturalnej i projektów budowy dziedzictwa w Anglii.

Według rządowego komunikatu prasowego przewidziano także finansowanie „zdecentralizowanych administracji” w Irlandii Północnej, Szkocji i Walii.

Premier Boris Johnson opisał brytyjski przemysł kulturalny jako „bijące serce tego kraju”, powołując się na „kultowy teatr i musicale, hipnotyzujące wystawy w naszych światowej klasy galeriach i występy w lokalnych piwnicach”.

Źródło: UNILAD