Marketing MIX Airbnb dla pszczół? Fińska firma Caruna buduje wioskę dla pszczół

Airbnb dla pszczół? Fińska firma Caruna buduje wioskę dla pszczół

48
0

Przedsiębiorstwo Caruna z Finlandii, zajmujące się dystrybucją energii elektrycznej, chce dołożyć swoją cegiełkę do ratowania pszczół. Swoje niewykorzystane tereny zamierza przekształcić w wioskę dla pszczół.

Świat bez pszczół byłby światem bez kawy, jabłek, ziemniaków, truskawek, marchwi – i nie tylko. Dzieje się tak, ponieważ nawet 75% wszystkich upraw spożywczych jest w taki czy inny sposób uzależnionych od zapylania. Bez pszczół gatunek ludzki nie może istnieć. Niestety od wielu lat populacja pszczół na świecie systematycznie maleje. Łąki i pola kwiatowe są przekształcane na działki budowlane pod infrastrukturę miast. Problem dostrzegli przedstawiciele Caruna i postawili na niecodzienny projekt ekologiczny. 

– Chcieliśmy zrobić coś dla przyrody i sprawić radość lokalnym dzieciom w wieku szkolnym. Najpierw posadziliśmy nasiona kwiatów na jednym z naszych miejsc pracy. Następnie dostarczyliśmy materiały budowlane do miejscowych szkół, aby dzieci mogły dowiedzieć się, jak ważne jest zapylanie owadów i zaplanować własną wioskę dla pszczół – mówi Katriina Kalavainen, dyrektor ds. Relacji z klientami firmy dystrybucyjnej Caruna.

Źródło: marcommnews.com

KL