Event MIX Holandia organizuje testowe eventy

Holandia organizuje testowe eventy

0
  • W planowanych imprezach weźmie udział nawet do 1500 osób.
  • Imprezy testowe, w plenerze i obiektach zamkniętych, odbędą się na przełomie lutego i marca.
  • Organizatorzy opracują szereg zasad umożliwiających bezpieczną i odpowiedzialną organizację wydarzeń.

Na przestrzeni lutego i marca, Holendrzy planują organizację szeregu imprezy testowych. Wydarzenia mają na celu określić zasady odpowiedzialnej organizacji eventów na dużą skalę. W planowanych imprezach weźmie udział nawet do 1500 osób.

Pierwszy test odbędzie się w sobotę 20 lutego podczas występu komika Guido Weijersa w Beatrix Theatre w Utrechcie. Kolejnie będą testowane mecze na stadionach piłkarskich 21 lutego i 28 lutego.

Kolejne testy rozpoczną się w sobotę 6 marca imprezą taneczną, dzień później – 7 marca zorganizowany zostanie koncert. Imprezy będą miały miejsce w Ziggo Dome (hala widowiskowa w Amsterdamie), weźmie w nich udział 1300 osób podzielonych na 5 grup 250-osobowych i jedną 50-osobową. W następnym tygodniu odbędzie się festiwal tańca oraz festiwal muzyki POP. W Biddinghuizen (wieś w gminie Dronten w Holandii, w której organizowane są duże festiwale plenerowe) spodziewanych jest 1500 gości, którzy zostaną podzieleni na 3 grupy po 500 osób.

Osoby biorące udział we wskazanych eventach muszą zrobić test PCR na 48 godzin przed rozpoczęciem wydarzenia i kolejny pięć dni po imprezie. Na podstawie wyników badań, organizatorzy opracują szereg zasad umożliwiających bezpieczną i odpowiedzialną organizację wydarzeń na większą skalę.

Żródło: Het Parool