Event MIX Summer Promo. Kolejna globalna współpraca Plej i Energizer

Summer Promo. Kolejna globalna współpraca Plej i Energizer

0

Agencja Plej odpowiada za kreacje do globalnej komunikacji letnich promocji marki Energizer na 15 rynkach: w krajach nordyckich, Singapurze, RPA, Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Egipcie, Belgii, Luksemburgu, na Filipinach, w Korei oraz oczywiście w Polsce. Po stronie agencji m.in. kreacje na potrzeby komunikacji w social mediach oraz stworzenie 15 regionalnych landing page’y kampanii.

Letnie kampanie startują od kwietnia do lipca (zależnie od rynku) i potrwają do końca lata. Wykorzystują od lat stosowany przez markę Energizer i lubiany przez konsumentów mechanizm „instant win”: kup dowolny produkt Energizer, zarejestruj zakup na stronie kampanii i otrzymaj nagrody – kody rabatowe od partnerów akcji. Każdy rynek indywidualnie dobiera partnera, różnice dotyczą też czasu trwania promocji. Komunikacja obejmuje social media w poszczególnych krajach. Plej wspiera  w tym zakresie markę Energizer na 15 rynkach, przygotowując photoposty i animacje na IG i Fb oraz formaty takie jak np. ankiety do wykorzystania w social mediach. Dodatkowo dla krajów nordyckich, czyli na rynki duński, szwedzki, norweski i fiński, Plej przygotował także projekty grafik do komunikacji POS letniej promocji, która w Skandynawii startuje w maju. W Polsce agencja odpowiada za całościową komunikację promocji – strategię, kreacje i prowadzenie kampanii.

To kolejna współpraca Plej z Energizer związana z komunikacją globalnej promocji na wielu rynkach. Jesienią ubiegłego roku Plej odpowiadał za digital implication globalnej promocji Energizer, czyli za adaptację promocji we wszystkich kanałach komunikacji w digitalu na 44 rynkach na 3 kontynentach. Komunikacja obejmowała social media oraz przygotowane przez Plej huby internetowe, w postaci szytych na miarę landing page’y stworzonych na potrzeby 44 rynków w 32 wersjach językowych, uwzględniających różne mechanizmy kampanii na różnych rynkach.  W 2018 roku Plej powierzono adaptację kreacji promocyjnych kampanii globalnej z 20th Century Fox w social mediach w 20 krajach na 3 kontynentach, a w 2019 roku agencja przygotowała koncept letniej loterii dla Energizer we Francji oraz odpowiadała za koncept kreatywny kampanii digital dla międzynarodowej promocji Energizer z Booking.com.

– Energizer od 2011 roku konsekwentnie stawia na inteligentne promocje, w których, aby podziękować za wybór naszej marki, oferujemy konsumentom atrakcyjny prezent. Jako marka stale się rozwijamy i kreujemy coraz bardziej odważne logistycznie i większe zasięgowo kampanie. Nasze ubiegłoroczne partnerstwo muzyczne z Tidal i nasza komunikacja projektu, stały się cennym benchmarkiem dla innych rynków. W tym sezonie wszystkie kraje wzorem Polski wykorzystują te doświadczenia i stawiają na muzyczne promocje. To bardzo satysfakcjonujące móc dzielić się wiedzą z prowadzenia kampanii w naszym kraju, która zyskuje szerokie uznanie na tak wielu bardzo różnych rynkach. Mamy nadzieję, że nasze tegoroczne partnerstwo także zostanie tak pozytywnie odebrane, zarówno przez polskich konsumentów, jak i konsumentów z innych krajów – przekonuje Dariusz Płaza, Promotions Manager, International, Energizer Central Europe Sp. z o.o.

Letnia promocja 2021 w Polsce: Energizer z Allegro

W tym roku w Polsce partnerem letniej promocji jest Allegro, a nagroda wydaje się być bardzo atrakcyjna. Wystarczy kupić dowolny produkt marki Energizer, zarejestrować zakup TUTAJ i odebrać kod zniżkowy o wartości 20 PLN na dowolne zakupy na Allegro. Polska kampania wystartowała 1 maja i potrwa do 31 sierpnia. Plej odpowiada za landing page kampanii, komunikację w social mediach (komunikacja na facebookowym profilu Energizer Polska, materiały video na YT) oraz kampanię bannerową w digitalu.

– Po raz kolejny staraliśmy się znaleźć partnera, dzięki któremu będziemy mogli w atrakcyjny sposób podziękować za wybór baterii Energizer jak największej liczbie naszych konsumentów. Siłą naszej tegorocznej nagrody jest jej szeroki zasięg. Na Allegro można kupić niemal wszystko – każdy znajdzie tam coś dla siebie, więc nagroda jest wartościowa dla bardzo dużej grupy odbiorców. Partnerstwa zawsze dostosowujemy do aktualnej sytuacji i tego, co dzieje się wokół nas. Chcemy dać konsumentom to, co realnie im się przyda i sprawi radość. Mamy nadzieję, że zwłaszcza teraz, kiedy ostatni rok ze względu na pandemię mocno przyzwyczaił nas do zakupów w sieci, 20 PLN na zakupy na Allegro to naprawdę fajny bonus, dzięki któremu będziemy mogli w atrakcyjny sposób podziękować za wybór baterii Energizer, który zyska uznanie naszych klientów – zapewnia Jowita Pasturczyk, Brand Activation Manager,  Energizer Central Europe sp. z o.o.

Więcejinformacji TUTAJ.