Poligrafia Boom na plotery sublimacyjne w Color Group

Boom na plotery sublimacyjne w Color Group

0

Drukarki do druku na tkaninach cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających branżowe targi – Festiwal Druku 2015.

Rosnące zainteresowanie technologią sublimacyjną stało się udziałem także polskiego rynku. Firma Color Group w minionym kwartale odnotowała ponad 30% wzrost ilości instalacji drukarek do druku na tkaninach.

– Festiwal Druku pokazał, jak duży potencjał drzemie w polskim rynku w zakresie druku na tkaninach – mówi Tomasz Otrzonsek wspólnik w Color Group.

Autorem tego sukcesu jest drukarka CS-Jet wyposażona w 2 głowice Epson DX5 oraz dedykowany tkaninom system podawania i odbierania mediów. Drukarka przystosowana jest nie tylko do druku bezpośredniego na poliestrach oraz pośredniego na papierach transferowych. Urządzenie wykorzystywane jest również do druku bezpośredniego na bawełnie, co wciąż stanowi rzadkość na polskim rynku.

– Równocześnie pracujemy mocno nad zwiększeniem świadomości użytkowników w zakresie wymagań technicznych dotyczących druku na bawełnie. Tematyka jest stosunkowo nowa i wiedza na ten temat nie jest jeszcze powszechna – dodaje Marek Stysz wspólnik w firmie.

Color Group oferuje kompleksowe rozwiązania do druku na tekstyliach obejmujące drukarki sublimacyjne, wygrzewarki do wydruków oraz prasy wielkoformatowe, kalandry.

www.colorgroup.pl

www.festiwaldruku.pl

JK