Poligrafia Screen TruePress Jet W3200 HS2 – jeszcze lepszy i szybszy

Screen TruePress Jet W3200 HS2 – jeszcze lepszy i szybszy

0

Podczas ostatnich targów Fespa, Screen Europe zaprezentował nowy model swojego flagowego plotera wielkoformatowego TPJ-W3200 o symbolu HS2. Wprowadza on wiele udoskonaleń i innowacyjnych możliwości z których słynie Screen.

Screen na Fespie zaprezentował kilka nowych funkcji. Po pierwsze, tryb druku billboardowego (5 pass), w którym produktywność tego systemu rośnie do aż 184 metrów kwadratowych na godzinę. Na drugim biegunie, Screen wprowadził tryb „Super Fine Photo”, gdzie w aż 22 pasach ploter osiąga 18 m2/h.

– Jak widać Screen może wydajnie, bardzo wydajnie drukować grafiki oglądane z odległości powyżej 5 metrów jak i zdjęcia oglądane dosłownie przez lupę – mówi Michał Pytel, product manager urządzeń Screen polskiego dystrybutora – Atrium Centrum Ploterowe.

Drugą interesującą zmianą w porównaniu do poprzedniego modelu było zwiększenie maksymalnego ciężaru płyty który można umiejscowić na stole roboczym z 40 do 75 kg.

– Otwiera to przed użytkownikami nowe możliwości i nowe rynki od obsłużenia. Teraz można nanosić grafikę na ciężkie drewniane płyty, kamień czy grube tafle szkła – kontynuuje Pytel.

TruePress to jednak nie tylko flatbed. Ten w pełni konfigurowalny i rozszerzalny system można wyposażyć w system rolowy o szerokości 3.20 metra. Czyni to z niego uniwersalną maszynę mogącą obsłużyć wszelkie wielkoformatowe zlecenia.

Seria Truepress Jet W3200UV, w zależności od wielkości projektów, dostępna jest w dwóch wariantach. Model Truepress Jet W3200UV HS2 oferuje najwyższą w swojej klasie prędkość drukowania do 184 m2/h przy zachowaniu pełnej jakości komercyjnej, co pozwala na realizacje wielonakładowych projektów z krótkim terminem realizacji. Z kolei ploter drukujący Truepress Jet W3200UV pozwala utrzymać stałą jakość i wydajność w prędkości 85 m2/h. Jeśli liczba zleceń wzrośnie, system można na miejscu instalacji dostosować do specyfikacji Truepress Jet W3200UV HS.

Przykład zastosowań – grafika sklepowa

Od wielu lat dekoracje typu POS mają duży wpływ na zachowania kupujących. Urządzenia drukujące serii Truepress Jet W3200UV pozwalają na sprostanie szybko zmieniającym się potrzebom konsumentów. Dzięki bardzo wysokiej wydajności, drukowanie UV daje dużą elastyczność oraz oszczędność kosztów, niezależnie od wielkości nakładu. Szczególnie jest to zauważalne w porównaniu do technologii offsetowej i sitodrukowej. Przykładowo W3200 HS jest w stanie zadrukować 29 plansz o rozmiarze 3.2 x 1.6 metra w czasie jednej godziny.

Screen = innowacyjne technologie

Screen zastosował w tym 3,5-tonowym urządzeniu wiele nowoczesnych rozwiązań. Ultra-dokładne silniki linearne bezzwłocznie napędzają cały mechanizm urządzenia i jednocześnie pozwalają precyzyjnie pozycjonować krople atramentu z wyjątkową prędkością. Co więcej, głowice są kalibrowane w fabryce Screen i w takiej postaci dostarczane na miejsce instalacji! Przy głowicy – w najbardziej newralgicznym miejscu – znajduje się także system kontroli temperatury atramentu.

Idealnie płaski, również kalibrowany w fabryce stół o rozmiarze 3200 x 1600 mm wyposażony jest w 6 niezależnych stref podsysu. System próżniowy reguluję siłę ssącą i aktywuje odpowiednie strefy w zależności od wielkości i rodzaju nośnika. Efektem tego jest powtarzalny i stabilny druk na dowolnym materiale. Ciekawostką jest system „bolców” pozwalający szybko ustawić nośnik (np. płytę) w odpowiednim miejscu na stole. Maksymalna grubość materiału wynosi 5 cm.

Głowice pozwalają drukować z rozdzielczością 1000 dpi, co umożliwia dokładny druk w jakości fotograficznej. Drukarka może drukować w wielu trybach, m.in.: Photo Quality, Fine Photo Quality czy Production, które są zoptymalizowane do druku w maksymalnej prędkości w zależności od wybranego podłoża.

Druk ciągły wspomaga technologia mapowania dysz, która w przypadku wykrycia zablokowanej dyszy uruchamia do pracy sąsiadujące dysze. Z taką opcja druk może się zawsze odbywać w wybranym przez użytkownika trybie. Automatyczna funkcja czyszczenia dysz znacznie zmniejsza czas i nakład pracy operatora. Głowice nie są przepłukiwane atramentem, co pozwala na oszczędność zużycia atramentu na poziomie 15-20% w stosunku do ploterów konkurencyjnych.

Technologia druku wielowarstwowego

Screen TruePress Jet W3200 UV umożliwia druk do 8 warstw atramentu. Daje to możliwość wykonania wypukłych, wyczuwalnych pod palcem aplikacji lub witryn sklepowych zmieniających grafikę po włączeniu lub wyłączeniu światła!

Wielowarstwowa technologia druku UV daje możliwość produkcji także dwustronnych aplikacji okiennych. Przykładowe, 5-warstwowe zastosowanie to folie okienne, gdzie na warstwach górnych i dolnych drukuje się różne wzory. Czarna warstwa środkowa zapobiega przebijaniu obrazów na drugą stronę. Finalnie, z obydwu stron widzimy normalny obraz, dzięki czemu na oknach witryn sklepowych i w podobnego typu zastosowaniach możemy użyć wzorów z wykorzystaniem różnych tekstów lub grafik. Możliwy jest także wariant 3-warstwowy, gdzie rolę przekładki spełnia kolor biały.

Drukowanie wielowarstwowe jest w pełni wspierane z poziomu oprogramowania, w którym możemy ustalać także warstwy czarne i białe. Sam druk kolorem białym odbywa się bez utraty prędkości gdyż jego warstwa jest nakładana 2-krotnie w czasie jednego przelotu karetki.

Technologia druku lentykularnego

Druk lentykularny stosuje się do tworzenia różnorodnych efektów wizualnych 2D i 3D dających wrażenie, że obiekty się poruszają czy wręcz wyskakują z medium. Dzięki łożom zdolnym obsłużyć wysoce stabilny transfer, drukarki Truepress Jet W3200UV mogą drukować bezpośrednio na soczewkach. To z kolei eliminuje konieczność kopiowania i pozwala na drukowanie z dużą wydajnością wysokiej jakości materiałów lentykularnych.

Uniwersalne atramenty

Screen TruePress Jet W3200 UV korzysta z atramentów uniwersalnych, tzn. można je stosować zarówno na podłoża sztywne jak i rolowe. Co więcej, podatne są one na rozciąganie i formowanie (nawet do 200%) i cechują się bardzo dobrą przyczepnością do materiałów różnego typu. W3200 korzysta ze standardowej palety CMYK oraz kolorów LC, LM oraz białego (2 zbiorniki z automatyczną cyrkulacją). Cechuje je bardzo wysoki stopień pigmentacji, co przekłada się na niższe zużycie atramentu do uzyskania oczekiwanego efektu.

Proste sterowanie

Ploter Screen TruePress Jet W3200 UV został zaprojektowany z myślą o oszczędności czasu i nakładów pracy. Urządzenie jest gotowe do startu w 10 minut. Do jego obsługi oprócz interfejsu zastosowano niezawodne, najwyższej klasy oprogramowanie Caldera

Polskim dystrybutorem ploterów UV marki Screen jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

KL