Logo

Media & maszyny

3M Car Wrap Convention 2016: Nowości w car wrappingu

Car wrapping – czyli zmiana koloru auta za pomocą folii graficznych, coraz silniej zaznacza swoją obecność zarówno wśród przedstawicieli branży reklamowej, jak i auto detailingu. Z tej okazji firma 3M zorganizowała specjalne spotkanie – 3M Car Wrap Convention, poświęcone przyszłości tej dyscypliny w Polsce.

11 kwietnia 2016 pod Warszawą odbyło się 3M Car Wrap Convention – wydarzenie poświęcone polskiemu car wrappingowi. Spotkanie było okazją, by wspólnie z ekspertami z branży, profesjonalnymi aplikatorami, trenerami oraz przedstawicielami niemal 20 firm związanych z aplikacją folii w Polsce, porozmawiać na temat produktów, rozwiązań i rozwoju car wrappingu w Polsce.

Podczas wydarzenia ogłoszono m.in. przejęcie przez firmę 3M producenta rozwiązań gwarantujących całkowite bezpieczeństwo przy cięciu folii – Knifeless Tape Systems. Zaprezentowano także nową folię 3M™ Wrap Film z serii 1380.

– Nowa folia to odpowiedź na rosnące wymagania aplikatorów, którym zależy na produkcie pozwalającym na aplikację w najgłębszych przetłoczeniach i zapewniającym doskonałe pozycjonowanie i repozycjonowanie. Nowy produkt to ulepszona wersja folii z serii 1080, dzięki której na zeszłorocznych targach Moto-Show w Krakowie udało się ustanowić nowy rekord Guinnessa w najszybszej zmianie koloru auta – powiedziała Martyna Taczanowska z działu Commercial Solutions w 3M Poland.

W ramach wydarzenia wystąpił także jeden z autorów nowego rekordu Guinnessa – aplikator Rafał Żmuda, który zapowiedział otwarcie The Wrap Center – pierwszego centrum szkoleniowego 3M w Europie Środkowo-Wschodniej. Jeden z najlepszych aplikatorów, nie tylko w Polsce, ale i na świecie, w swoim wystąpieniu opowiedział także o zaletach car wrappingu.

[galeria=”1″]

– Całkowita zmiana koloru pojazdu nie świadczy o kaprysie użytkownika auta, ale o pewnym prestiżu. To proces odwracalny, całkowicie bezpieczny dla oryginalnego lakieru samochodu, a szeroki wachlarz kolorystyczny folii daje wręcz nieograniczone możliwości kombinacji i dostosowania koloru auta do indywidualnych potrzeb. Cieszy mnie, że coraz więcej osób w Polsce. dowiaduje się czym jest car wrapping i czym różni się od tradycyjnych form zmiany koloru auta, takich jak np. lakierowanie – powiedział Rafał Żmuda, certyfikowany trener z programu 3M Endorsed Vehicle Graphics Installer, właściciel firmy WRAPTOR.

Swoje wystąpienie podczas 3M Car Wrap Convention miało także dwóch zagranicznych gości związanych z rynkiem aplikacji folii – Marcio Oliviera, globalny szkoleniowiec z ponad 30-letnim doświadczeniem w zmianie koloru auta, a także Mike Smith, pełniący funkcję Global Portfolio Managera, odpowiedzialnego za produkty do car wrappingu w 3M na świecie.

Na koniec 3M Car Wrap Convention odbył się wspólny pokaz aplikacji na żywo Rafała Żmudy i Marcio Oliviery, przy użyciu nowej folii graficznej 3M.

Więcej informacji na temat wydarzenia i rozwiązań 3M dla aplikatorów można znaleźć na stronie www.3Mcentruminspiracji.pl.

KL