Logo

Event MIXFeaturedTylko w OOH magazine

Do miejsc na szczycie prowadzą zawsze małe kroki | Aneta Stojak, Colors of Design

Przekonaliśmy się o tym w Colorsie, kiedy droga, którą obraliśmy i staraliśmy się konsekwentnie realizować, zaczęła witać nas kolejnymi wyróżnieniami.

W przypadku rozwoju firmy, mimowolnie przychodzi mi do głowy porównanie do świata sportu. W drodze po złoto, nie zawsze jest różowo. W zasadzie nawet nie masz pewności, że kiedyś to złoto wpadnie w Twoje ręce, ale pasja wciąż nakręca Cię do działania i pokonuje wszelkie trudności. Znam taki przypadek osobiście. Mój dobry kolega, sportowiec, trenujący bardzo niszową w Polsce dyscyplinę, chłopak z małej miejscowości, z wielkimi marzeniami i wielkim apetytem na więcej. W ubiegłym roku legendarny złoty medalista w Tokio! Dlaczego przywołuję akurat tę historię? Bo podobnie jest z nami.

Kiedyś niewielka firma, ale z ogromną chęcią rozwoju oraz ludzie z nieskrywaną pasją do tego, co robią. Konsekwencja, odwaga i wiara w lepsze jutro cokolwiek życie szykuje na horyzoncie, to według mnie cechy kluczowe zarówno w świecie sportu, jak i biznesu, kiedy chce się sięgać po więcej i spełniać marzenia!

W tym roku Colors of Design obchodzi swoje 10-te urodziny. To niby niewiele, a jednak w tym czasie nastąpiła absolutna transformacja branży w Polsce. Dynamika rynku i jego potrzeby, zmieniały się tak szybko, że wymagana była naprawdę duża uważność i elastyczność, aby za nimi nadążyć. Dla nas to była piękna dekada, ukoronowana wspaniałymi wyróżnieniami nie tylko w ramach branży wydarzeń, ale i świata biznesu w ogóle.

COLORS OF DESIGN

Rok 2021 zakończyliśmy trzymając w rękach wyróżnienie „Eko produkt, zielone technologie” w konkursie EkoLaury organizowanym przez Polską Izbę Ekologii. W tym samym czasie, jako jedna z pierwszych firm w branży otrzymaliśmy Eko Certyfikat naszych usług przyznawany przez Europejskie Centrum Jakości, a także zostaliśmy mianowani Partnerem Honorowym Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych. Najważniejsze dotychczasowe trofea, przypadły jednak na początek jubileuszowego roku 2022! Najpierw wyróżnienie do Złotych Trójek kategorii MP Power Produkt w konkursie MP Power Awards- najważniejszym konkursie polskiej branży eventowej, a następnie Złoto w prestiżowym konkursie międzynarodowym – Eventex – prawdziwa wisienka na naszym urodzinowym torcie!

Eventex to najbardziej ceniony i rozpoznawalny projekt konkursowy na świecie. Skupia profesjonalistów z dziedziny marketingu doświadczeń na różnych obszarach. W tym roku rywalizacja odbywała się na poziomie 606 zgłoszeń z 33 krajów na 5 kontynentach. Skala zgłoszeń z pewnością obrazuje prestiż nagrody, o którą starają się organizatorzy, dostawcy i obiekty z całego świata. Dla nas jej otrzymanie jest wyróżnikiem jakości, którą jako Colors of Design wnosimy nie tylko w rodzimy rynek eventowy, ale pokazuje, że usługi i produkty, które oferujemy z powodzeniem mogą konkurować na rynkach światowych.

COLORS OF DESIGN

Skąd wziął się pomysł, aby wyruszyć z projektem nieco dalej i odważnie wypłynąć na wody międzynarodowe? Wprowadzając naszą flagową kolekcję ekologicznych mebli eventowych, mieliśmy świadomość tego, jak wygląda oferta wypożyczalni na świecie. Wiemy, że trendy bardzo często różnią się w zależności od regionu i tak na przykład eventy organizowane w Stanach, czy Azji mają zupełnie inną specyfikę i estetykę od tych dziejących się w Europie, jednak wszystkie one muszą zmierzyć się z globalnym trendem, jakim są działania zrównoważone.

Myśląc o meblach do kolekcji ZERO WASTE, zależało nam na tym, aby elegancja nie ustępowała proekologiczności, a tym samym nie było konieczności wprowadzania na tym polu żadnego kompromisu. Seria miała wyposażać imprezy dużej rangi, pokazując że biznes eventowy, który niejednokrotnie wydaje się być producentem jednorazowych atrakcji i wręcz „śmieciowych” inscenizacji, może ten temat traktować z większym szacunkiem dla środowiska. Do takiego spojrzenia udało się przekonać naszych rodzimych klientów, którzy meble i dodatki ze sklejki pokochali na swoich wydarzeniach. Wydawało się więc oczywistym, aby kolejnym krokiem było zarażenie tą wizją nieco szerszej publiki. I rzeczywiście, na długo przed tym, nim werdykt Eventex’u został wydany, zostaliśmy zauważeni za granicą, gdzie w tym roku szczególnie często gościły nasze meble!

COLORS OF DESIGN

To Złoto, to dla nas świadectwo, że warto mieć cele i marzenia, które realizujesz pomimo przeciwności, a także dowód na to, że nasza firma jest w stanie wprowadzać projekty, które zmieniają świat na lepsze! Jak pisze w liście gratulacyjnym Ovanes Ovanessian, współzałożyciel konkursu- „Zdobycie nagrody Eventex jest uznaniem dla wszystkich w Colors of Design”. W rzeczy samej, nie byłoby nas w tym miejscu gdyby nie ludzie. To naszym klientom, pracownikom, bliskim i wszystkim, którzy dobrze nam życzą dedykujemy tą nagrodę i wielką radość, której nam dostarczyła. Dziękujemy!
#DrużynaColorsa


IDEA ZRÓWNOWAŻONYCH EVENTÓW

COLORS OF DESIGN

Rozwijając tematykę ekologicznych eventów, nie sposób pominąć tematyki targowej. Wszak to w dużej mierze ona wymaga przygotowania i zastosowania często jednorazowych komponentów.

Trudno się dziwić, gdyż klienci właśnie na targach zawierają wiele kluczowych znajomości i to tam stawiany jest nacisk na pokazanie swojej marki, jako atrakcyjnej i profesjonalnej dla potencjalnych kontrahentów, również na poziomie prezentacji wizualnej. W efekcie tego, w krótkim czasie powstaje wiele elementów, które nie sposób wykorzystać w zabudowie ponownie. Szukając rozwiązań tak ciekawych, jak i zrównoważonych jednocześnie, trafiliśmy na produkt, który świetnie rozumie tę ideę.

Od sierpnia w naszej wypożyczalni dostępny jest modułowy system zabudowy targowej, dający ogromne możliwości i zdolność do wielokrotnego wykorzystania elementów, pozostawiając jednocześnie pole do różnorakich modyfikacji. Technologia oparta na zabudowie z aluminiowych ram, daje możliwość budowy zarówno prostych boksów, jak i bardziej skomplikowanych struktur. Możliwość indywidualnego brandingu, wykorzystania diod led w samej zabudowie, czy innych elementów, wyróżniających stoisko, to rozwiązanie, które pozwala nadać niepowtarzalny charakter każdej budowanej przestrzeni.

Kolejne rozwiązanie idące w parze z ideą zrównoważonych eventów już dostępne w Colors of Design!

Aneta Stojak – Brand Manager związana z Colors of Design od 2016 roku. Absolwentka katowickiego i warszawskiego AWF. Odpowiedzialna za wizerunek marki na rynku i działania marketingowe, ale również projektantka modeli 3D i wizualizacji eventów. Prywatnie niespokojny duch, wiecznie szukający nowych wyzwań i sposobów rozwoju. Niskopienna góralka, której w duszy gra muzyka, sport i natura.


Felieton ukazał się w najnowszym OOH magazine. Do pobrania TUTAJ


Więcej podobnych treści przeczytasz TUTAJ.