Logo

Marketing MIXTylko w OOH magazine

Najwyższy poziom gościnności | Szymon Przydworski, Qubus Hotel Katowice

Z Szymonem Przydworskim dyrektorem powstającego w Katowicach Qubus Hotelu rozmawiamy o wymagającej hotelarskiej branży, designie nowego obiektu, pracownikach i o tym jak, będzie się wpisywał krajobraz Katowic.

.

Qubus Hotel w Katowicach utrzymany będzie w minimalistycznym klimacie z elementami polskiego designu. Jak będą w takim razie wyglądały wnętrza?

Qubus Hotel Katowice będzie wyjątkowym obiektem, w którego wnętrzach projektanci połączyli ideę designu i historii miasta z polską sztuką. Bardzo ważnym elementem hotelu będą materiały, z których stworzymy wnętrza. W wielu miejscach korzystamy z naturalnego drewna, w pokojach będzie wełniana wykładzina, a także sufit z betonu strukturalnego. W projekcie wnętrz dominują ciepłe barwy i przyjemne tkaniny, a także szkło oraz materiały z recyklingu. Jeżeli chodzi o pomieszczenia, to w hotelu do dyspozycji Gości udostępnimy przestronne lobby, z którego będzie można przejść bezpośrednio do eleganckiej restauracji. Koncept połączonych przestrzeni to celowy zabieg pokazujący naszą otwartość na Gościa. Chcemy stworzyć wyjątkową atmosferę do pracy i odpoczynku. Dodatkowymi przestrzeniami będą także kameralna sala konferencyjna, siłownia oraz zielony taras. We wszystkich wnętrzach znajdować się będą meble od rodzimych projektantów oraz grafiki czy instalacje polskich artystów.

Hotelarstwo jest rynkiem wymagającym, jak pracuje się w tej branży?

Wśród branż związanych z usługami, hotelarstwo jest na pewno branżą bardzo wymagającą. Praca w hotelu to głównie działania związane z podnoszeniem jakości usług, ale także wychodzenie naprzeciw zmieniającym się dynamicznie oczekiwaniom Gości. Wyzwaniem jest również to, że pracujemy z ludźmi o najróżniejszych charakterach i oczekiwaniach, z różnych stron świata. W związku z tym bardzo ważnym aspektem funkcjonowania w tej branży staje się zbudowanie najwyższego poziomu gościnności, otwartości na Gościa i gotowości do realizacji oczekiwań i wymagań z jakimi przychodzą do nas klienci. Praca w hotelu to dla mnie połączenie pasji z obowiązkami. Jestem osobą otwartą, lubiącą kontakt z drugim człowiekiem. To właśnie dynamiczne środowisko pracy w hotelu jest tym, w czym odnajduję się najlepiej. Uwielbiam wyzwania, nie znoszę nudy i monotonności.

Gdyby miał Pan wymienić jedną rzecz, która jest najważniejsza w prowadzeniu hotelu, to co to by było?

Dla mnie najważniejsi są pracownicy hotelu, nadają mu charakter i koloryt. Jestem przekonany, że dobrze wyszkoleni, zmotywowani pracownicy stworzą odpowiednią atmosferę w hotelu. Moim zdaniem zapewnienie najwyższego standardu usług hotelarskich nie byłoby możliwe bez odpowiedniego zarządzania zgranym zespołem ludzi. Hotel bez pracowników jest tylko budynkiem, w zazwyczaj dobrej lokalizacji. To właśnie ludzie są esencją i „duszą” obiektu, dzięki którym Goście hotelowi wybierają dany hotel, a potem chętnie do niego wracają.

Hotel będzie sporym obiektem zlokalizowanym w ścisłym centrum. W jaki sposób wpłynie na miasto Katowice i społeczność lokalną?

Hotel w projekcie i kształcie budynku dobrze wpasuje się w lokalną przestrzeń. Obiekt zlokalizowany wzdłuż Rawy na działce o wyjątkowym kształcie, otrzymał nowoczesny wygląd doskonale wpisujący się w dynamicznie rozwijające się Katowice. Po otwarciu hotelu będę stawiał na ścisłą współpracę z miastem. Zarówno z władzami Katowic, jak i z organizacjami pozarządowymi, czy szkołami branżowymi. W Katowicach funkcjonuje wiele projektów pod sztandarem ekologii. Cała sieć Qubus Hotel bardzo aktywnie działa w tym zakresie. Liczę na dobrą i owocną współpracę z uczelniami i szkołami branżowymi. Razem możemy kształcić kolejnych zaangażowanych hotelarzy z pasją, dając bardzo dobre i praktyczne doświadczenie na starcie kariery.

Rozmawiała Magdalena Wilczak.

Szymon Przydworski, dyrektor Qubus Hotel Katowice.

Absolwent SGGW w Warszawie na kierunku: Żywienie Człowieka i Nauki Konsumenckie.

W 2009r. karierę rozpoczynał w branży gastronomicznej, zdobywając swoje pierwsze doświadczenia na stanowiskach kelnera i barmana. W latach 2013/2014 piastował już stanowiska kierownicze, m.in. stanowisko kierownika gastronomii w 3* hotelu NoBo w Łodzi oraz managera znanej restauracji Magdy Gessler – Polka w Łodzi.W kolejnych latach związał się mocniej z branżą hotelarską pracując m.in. jako manager F&B w hotelu Hilton Garden Inn w Krakowie. Brał również udział w otwarciu hotelu Aries w Zakopanem.

Od 2 lat związany z siecią Qubus Hotel, w której od 2021r. pełnił funkcję z-cy dyrektora Qubus Hotel Kraków, a od lipca tego roku piastuje funkcję dyrektora powstającego właśnie Qubus Hotel Katowice.