Logo

Wielki Format

Nowy stołowy ploter LED-UV od Mutoh w ofercie Atrium

Jak informuje wyłączny dystrybutor ploterów Mutoh w Polsce – firma Atrium Centrum Ploterowe, w jej ofercie pojawił się nowy stołowy ploter LED-UV Mutoh XpertJet 1462UF z ruchomą bramą karetki o szerokości zadruku 1420×700 mm.

ZALETY PLOTERA MUTOH XPERTJET 1462UF:

  • druk kolorami CMYK + biały W + lakier V
  • max grubość mediów do 15 cm
  • podwójna konfiguracja głowic – druk 2-warstwowy z atramentem białym W bez utraty prędkości
  • fotograficzna jakość druku 1440 DPI
  • druk wielowarstwowy
  • dwie nowe 4 calowe lampy UV (10 cm)
  • automatyczne ustawianie wysokości głowicy
  • wielostrefowy stół z podsysem (o różnych rozmiarach stref) z możliwością druku na nośnikach o gramaturze do 50 kg/m²
  • automatyczna kompensacja zatkanych dysz redukuje straty w czasie druku i przestoje

Ploter można skonfigurować w kolorach CMYK lub CMYK + biały + lakier. Przeznaczony jest do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Z kolei 6 kolor – lakier – pozwoli uszlachetnić wydruk na całej powierzchni lub wybiórczo.

Druk 2-warstwowy, bez utraty prędkości jest możliwy dzięki dwóm naprzemiennie ustawionym głowicom drukującym do osobnego druku CMYK i białego/lakieru oraz dwóm zupełnie nowym lampom utwardzającym UV o szerokości 4 cali.

Mutoh XpertJet 1462UF umożliwia jednoczesne drukowanie wielu elementów na nietypowych rodzajach podłoża np. plastiku, metalu, szkle, backlitach, frontlitach, foliach, skórze, drewnie, PCV, plexi, papierze, itd.

Oryginalne oprogramowanie Mutoh VerteLith RIP integruje wiele funkcji dedykowanych drukowi UV: obsługę wielowarstwowych plików PDF, tworzenie szablonów, ustawienia drukowania wielowarstwowych wytłoczeń oraz bibliotekę struktur zawierającą 100 różnych wzorów tekstur. Dzięki temu drukowanie 2.5D stało się jeszcze prostsze.

Mutoh XpertJet 1462UF jest idealnym wyborem pozwalającym zwiększyć wydajność i zaoferować produkcję wysokomarżowych zleceń z użyciem atramentu białego i lakieru. Ploter jest polecany drukarzom poszukującym wysokiej jakości, precyzji, możliwości realizacji specjalnych wydruków, produktywności i pozytywnego wpływu na środowisko.


Więcej newsów z branży TUTAJ.