Logo

Media & maszynyEtykiety i opakowania

Dzięki maszynie Jet Press 1160CFG Fujifilm poprawia jakość i spójność druku produkcyjnego

Grupa Fujifilm zapowiada wprowadzenie szybkiej kolorowej drukarki atramentowej na papier ciągły Jet Press 1160CFG, przeznaczonej na rynek druku komercyjnego.

Fujifilm przedstawia nowo opracowany zespół wstępnego suszenia – „The Paper Stabilizer”*1 – który poprawia stabilną jakość druku, susząc papier przed rozpoczęciem drukowania i stale kontrolując jego wilgotność. Ruszyła sprzedaż w Europie i Ameryce Północnej. Klienci w Japonii już wykorzystują i eksploatują maszynę Jet Press 1160CFG do druku komercyjnego na powlekanym papierze offsetowym.

Drukarki inkjetowe słyną z doskonałego odwzorowania drobnego tekstu i kolorów, dzięki czemu idealnie nadają się do drukowania książek, broszur i innych zastosowań. Kluczowym elementem pozwalającym uzyskać i utrzymać tak wysoką jakość druku jest stan papieru, który zależy od wielu czynników zewnętrznych, takich jak pora roku, temperatura i wilgotność w miejscu przechowywania. Przy niekorzystnych warunkach przechowywania papier może być łatwo narażony na działanie wilgoci, co powoduje deformację zadrukowanego papieru i spadek jakości druku, ponieważ podczas drukowania, szczególnie na grubszym papierze, atrament nie może odpowiednio wyschnąć.

Nowa technologia „The Paper Stabilizer” poprawia utrwalanie atramentu na grubym papierze, a także zmniejsza falistość na cienkim papierze spowodowaną obecnością wilgoci. Zespół wstępnego suszenia pomaga wysuszyć papier przed drukowaniem i utrzymuje jego wilgotność na stałym poziomie. Suszenie całego arkusza papieru pozwala utrzymać jego jakość na stałym poziomie niezależnie od warunków przechowywania, stabilizując w ten sposób jakość druku. W połączeniu z autorskim wodnym atramentem pigmentowym Grupy Fujifilm, aplikacje drukowane na powlekanym papierze offsetowym wyglądają doskonale bez konieczności stosowania podkładu do utrwalania atramentu. Użytkownicy mogą również liczyć na wysoką wydajność i jakość drukowania z maksymalną prędkością 160 m/min (2096 str./min na papierze ciętym A4) i maksymalną rozdzielczością 1200 x 1200 dpi. Maszyna Jet Press 1160CFG obsługuje szeroki zakres zastosowań druku komercyjnego, takich jak przesyłki reklamowe (DM) i broszury.

Cechy maszyny Jet Press 1160CFG:

  • Nowo opracowany zespół wstępnego suszenia „The Paper Stabilizer”

– Pomaga ograniczyć falistość i marszczenie nawet cienkiego papieru

Usprawnienie procesu suszenia atramentu dla wszystkich nośników papieru, w tym grubego papieru powlekanego*2, w który trudno wnika atrament, umożliwia drukarce osiągnięcie maksymalnej rozdzielczości 1200 x 1200 dpi i maksymalnej prędkości drukowania 80 m/min.

– Poprawia dokładność pozycjonowania druku i jednolitość jakości obrazu

Kontrolowanie wilgotności papieru w procesie wstępnego suszenia przed drukowaniem pomaga zmniejszyć rozszerzanie się i kurczenie papieru podczas drukowania dwustronnego oraz poprawia dokładność pozycjonowania druku po obu stronach papieru. Usuwanie nadmiaru wilgoci z powierzchni papieru zapobiega powstawaniu plam w wyniku przypadkowego mieszania się kropelek atramentu, co skutkuje bardziej jednorodną jakością obrazu po obu stronach papieru.

  • Wysoka jakość druku na powlekanym papierze offsetowym

Autorski wodny atrament pigmentowy Grupy Fujifilm umożliwia wysoką jakość druku na powlekanym papierze offsetowym.

  • Wysoka jakość wydruków i szybka obróbka dzięki technologii serwera druku

Serwer druku może obsłużyć szybkie przetwarzanie danych wyjściowych 1200 x 1200 dpi, 8 bitów w tracie drukowania. Skraca to czas potrzebny na wygenerowanie danych przed drukowaniem, a tym samym całkowity czas drukowania, i maksymalizuje wydajność drukarki.

*1: Nowo opracowany zespół, który wykorzystuje autorską technologię kontroli wilgotności papieru
*2: Maksymalnie 250 g/m²


Więcej newsów z branży TUTAJ.