Marketing MIX Firma AMS podpisała umowę z Metrem Warszawskim SA

Firma AMS podpisała umowę z Metrem Warszawskim SA

93
0

Firma reklamy zewnętrznej AMS SA i Metro Warszawskie SA podpisały umowę dotyczącą obsługi powierzchni reklamowej w wagonach metra. Umowa wchodzi w życie 1 grudnia i będzie obowiązywać przez trzy lata.

Zgodnie z umową, AMS zyskał wyłączność na obsługę kilku typów powierzchni reklamowych: tablic znajdujących się nad siedzeniami pasażerów oraz reklam umieszczonych na podłogach i szybach wagonów. Nowością jest możliwość umieszczania reklam nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz wagonów. Dodatkowo, w połowie przyszłego roku, w wagonach metra pojawi się system monitorów LCD.
– Dzięki tej umowie poszerzamy portfolio nośników w naszej ofercie, a także umożliwiamy przyszłym reklamodawcom dotarcie do ciekawej i dobrze zbadanej grupy celowej, jaką są osoby podróżujące metrem – mówi Marek Kuzaka, wiceprezes zarządu AMS. – Od czterech lat, przy kolejnych przetargach mówiło się o wprowadzeniu nowych technologii do metra. Dotychczas żadnej z firm się to nie udało. My zamierzamy to zrobić.

Przetarg na obsługę powierzchni reklamowej w wagonach metra rozpisano we wrześniu. Od 2004 roku operatorem była firma Metromedia. Operatorem powierzchni reklamowej na stacjach i obiektach metra jest od maja 2007 firma Max i Plak, należąca do Grupy Ströer.