Marketing MIX BEST MEDIA SPONSOREM 3. FESTIWALU PLAKATU REKLAMOWEGO

BEST MEDIA SPONSOREM 3. FESTIWALU PLAKATU REKLAMOWEGO

91
0

Firma BEST MEDIA wydawca magazynu Outdoor Media była tegorocznym fundatorem nagród w 3. Festiwalu Plakatu Reklamowego – Barbakan 2008.

Głównym wydarzeniem Festiwalu był konkurs na projekt plakatu szerokoformatowego. Jego temat związany jest z trwającą w mediach od 2006 roku kampanią społeczną promującą trzeźwość pod nazwą „Prowadzę – jestem trzeźwy”, której pomysłodawcami są Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Katowickiej oraz firma Business Consulting. Zadaniem uczestników było zaproponowanie plakatu, który ma tworzyć pozytywną atmosferę wokół idei bycia trzeźwym oraz zachęcać kierowców i pasażerów do odważnego promowania trzeźwości w swoim otoczeniu. Miał budować modę na trzeźwy, zdrowy styl życia, rozsądne, praktyczne działanie, realną ocenę sytuacji, stanowczość i konsekwencję. Szczegóły konkursu, do którego zaproszeni zostaną tak profesjonalni graficy, jak i studenci oraz absolwenci wyższych szkół plastycznych, zostały ogłoszone podczas Targów Outdoor&Media Expo w Warszawie. Wybrane w pierwszym etapie przez jedenastoosobowe jury konkursu projekty plakatów (około stu sztuk), pokazane zostały na festiwalowej wystawie w krakowskim Barbakanie.

Laureaci tegorocznej edycji.

1. NAGRODA – Przemysław Bukowski

Urodzony w 1978 roku w Dąbrowie Górniczej. Absolwent Projektowania Graficznego w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom w 2005 roku w Projektowaniu Prezentacji Multimedialnych adj II° Bogdana Króla oraz w pracowni druku wklęsłego prof. Jana Szmatlocha. Zajmuje się głównie projektowaniem graficznym, ale sięga również po techniki grafiki warsztatowej, rysunek oraz malarstwo. Współpracuje z agencjami reklamowymi i wydawnictwami. Brał udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Grafiki Użytkowej Studentów Wyższych Uczelni AGRAFA w Katowicach oraz dwukrotnie w Festiwalu Młodej Sztuki „lAbiRynT” w Kłodzku.

Uczestniczył także w pokazach multimedialnych w Essen w Niemczech oraz w zbiorowych wystawach fotografii Galerii Bezdomnej zorganizowanych we Francji i USA.

2. NAGRODA – Dorota Marciniak.

Urodziła się i mieszka w Łodzi. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studiowała grafikę i malarstwo. Uczestniczka wystaw zbiorowych sitodruku (Łódź, Poznań). W 2004 wystawa indywidualna sitodruku w Łodzi. Od 2005 pracuje jako grafik w łódzkiej agencji reklamowej. Od 2007 roku prowadzi własną agencję reklamową – Kadabra Advertising.

3. NAGRODA – Wojciech Zatorski

ur. 14.02.1970r. w Piotrkowie Tryb. Na stałe mieszka w Łodzi. 1989-1994 studia magisterskie – Instytutu Form Przemysłowych w PWSSP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi /w tym fakultatywnie 2 lata na Wydziale Grafiki w pracowni opakowań/. 1994-95 Politechnika Łódzka Wydz. Architektury. W 1996 wraz z żoną Aleksandrą założył firmę projektowo – poligraficzną “ ALWAR” z siedzibą w Łodzi.

Firma zajmuje się szeroko rozumianą “sztuką użytkową” i koncentruje się jednak na projektowaniu i produkcji opakowań. W czasie tych 12 lat powstały setki projektów, które funkcjonowały i funkcjonują na rynku. Niektóre uzyskały miano wynalazku i są chronione patentem.

Realizacje te można znaleźć na półkach wielkich sieci takich jak: Rossmann, Tesco, Biedronka,itp., a także mniejszych sklepów w kraju i poza jego granicami. Moje projekty zyskały uznanie min. takich firm jak: Atlas, Ginorossi, Philips czy Infosys. Niestety prowadzenie firmy nie pozwala mu na częste branie udziału w konkursach.

Projekty stworzone na konkursy można było zobaczyć na wystawach pokonkursowych.

– 2 wystawy pokonkursowe w konkursie zorganizowany przez AMS.

– 2 wystawy pokonkursowe w konkursie na plakat – Festiwal Plakatu Reklamowego Barbakan 2006 i 2007 (w obu przypadkach prace były nominowane do nagród)

Od kilku lat jestem członkiem STGU / Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej/.

WYRÓŻNIENIE otrzymali: Arkadiusz Augustyniak oraz praca zbiorowa: Maciej Kamela, Grzegorz Maj, Piotr Krochmalski.