Marketing MIX Grupa STI nagodzona za Nescafé Dolce Gusto

Grupa STI nagodzona za Nescafé Dolce Gusto

0

Tak jak w poprzednich latach Grupa STI została również tegorocznym laureatem prestiżowej nagrody POPAI Awards, przyznawanej każdego roku najlepszym rozwiązaniom POS. Pośród 300 zgłoszonych rozwiązań z 17 krajów kampania zrealizowana przez Grupę STI dla Nescafé Dolce Gusto została wyróżniona brązowym medalem POPAI Award w kategorii na najlepszą kampanię. Kampania miała na celu zwiększenie konsumpcji kawy Dolce Gusto wśród użytkowników stosujących ekspresy do kawy.

W tym celu zaprojektowano specjalne opakowanie, tak zwany Family Pack, mieszczące po 30 kapsułek na kawę. Opakowanie spełnia funkcję dyspensera i umożliwia smakoszom kawy szybki dostęp do swojego ulubionego produktu. Ujednolicona grafika zewnętrzna opakowania zwraca na siebie uwagę zarówno w supermarketach, jak i w gospodarstwach domowych każdego miłośnika kawy.

Kawa Dolce Gusto dostarczana jest do supermarketów w łatwym w obsłudze zbiorczym opakowaniu gotowym na półkę (SRP), które w przypadku wykupienia towaru umożliwia jego szybkie uzupełnienie. Opakowanie zbiorcze, w całości wykonane z kartonu, składa się z 6 opakowań jednostkowych mieszczących po 30 kapsułek na kawę.

W celu zwiększenia sprzedaży produktu w supermarketach, hiszpański partner Grupy STI firma Miralles zaprojektowała display paletowy, który ukazuje całą gamę produktów Dolce Gusto. Display wyróżnia się w punkcie sprzedaży, gdyż charakteryzuje się dobrą komunikacją marki oraz łatwym dostępem do oferowanego produktu.

Zastosowanie w projekcie displaya i opakowania ujednoliconej szaty graficznej (wersja monokolorystyczna), ujednoliconej konstrukcji, jak również barwniwków nie-migrujących przekonało jury liczące ponad 150 członków do wyróżnienia rozwiązania Dolce Gusto w kategorii „Najlepsza kampania”.

W tym roku Grupa STI zdobyła łącznie 8 nagród POPAI Award; 5 w Niemczech, 2 w Polsce i 1 we Francji. Nagrody te pokazują po raz kolejny kompetencję Grupy STI jako międzynarodowego lidera innowacyjnych rozwiązań POS.