Logo

Trade marketing

Drugi Warszawski Dzień Sublimacji zakończony

Drugi Warszawski Dzień Sublimacji to cykl spotkań jakie SICO Polska organizuje dla zainteresowanych drukiem sublimacyjnym klientów z całej Polski. Zagraniczni dostawcy  mediów,  papierów, atramentów i maszyn prezentowali na spotkaniu europejską jakość i standardy w swoich produktach, a cały zespół inżynierów  serwisu SICO Polska  był do dyspozycji  wszystkich obecnych  służąc  pomocą, informacją i wiedzą techniczną.

Największą atrakcją warsztatów były pracujące maszyny do druku sublimacyjnego firmy Mimaki :  JV-33 , TS34 oraz kalander ze stołem 75-T włoskiego producenta Monti Antonio.

Blok poświęcony  urządzeniom, rozpoczęto  od prezentacji oferty kalandrów włoskiego producenta, firmy Monti Antonio – lidera w produkcji kalandrów do druku sublimacyjnego. Przy użyciu kamery wizyjnej zaprezentowano konstrukcję maszyny z profesjonalnym komentarzem serwisanta SICO dotyczącym charakterystyki i mechanizmu działania kalandra.

Prezentacja producenta drukarek, firmy Mimaki, dotyczyła ukazania szerokiego spektrum  zastosowań zadrukowanych tkanin:  w reklamie outdoor i indoor, produkcji flag reklamowych, odzieży sportowej, aranżacji wnętrz (ścianki, abażury), scenografii, stoisk wystawienniczych, punktów sprzedaży, w modzie odzieżowej, tekstyliach domowych itp. W podsumowaniu zaprezentowano najszybszy obecnie  na świecie ploter drukujący do transferowego druku sublimacyjnego TS500 oraz najnowszą drukarkę z serii 3  w transferowym druku sublimacyjnym TS34, którą podczas pracy można było zobaczyć  na WDD.

Część poświęconą mediom otworzyła prezentacja firmy Sensient – szwajcarskiego producenta atramentów sublimacyjnych, a przedstawicielka  firmy Cham Paper zaprezentowała całą gamę papierów do sublimacji serii Transjet. Prezentacja niemieckiej firmy  Pongs – europejskiego specjalisty w produkcji materiałów poliestrowych do druku sublimacyjnego, solwentowego i UV, przedstawiła  nie tylko materiały do druku dedykowane do dekoracji wnętrz, wystaw targowych, scenografii, eventów outdoor, ale również autorski system DESCOR do montażu tkanin na ścianach i sufitach.

Interesujące dla wielu gości okazały się  prezentacje ostatniego bloku  przygotowane przez  Dyrektora Regionu Południe – Jacka Szydłowskiego na temat marketingu i sprzedaży w poligrafii oraz inżyniera serwisu  Błażeja Winnickiego, mówiące o mądrej i efektywnej obsłudze maszyn.  Nowością na warsztatach była prezentacja oferty firmy Polskiej Kompani Doradczej, która  świadczy usługi w zakresie doradztwa  przy pozyskiwaniu środków unijnych.      

Dla wszystkich uczestników spotkanie było zastrzykiem wiedzy i energii do działania na trudnym i zmieniającym się rynku. Zaprezentowany został nie tylko druk sublimacyjny na tkaninach, ale również na płytkach ceramicznych, blachach jak i na  podkładkach pod myszki komputerowe. Dobrą tradycją warsztatów jest wyposażenie  każdego  z gości  w pakiet materiałów informacyjnych, wzorników i drobnych upominków.

Po części marytorycznej wszyscy uczestnicyzostali zaproszeni WDS do wzięcia udziału w zawodach kartingowych Grand Prix o Puchar SICO Polska. W tym roku zwycięzcą został Pan Bartosz Kiedrowski z firmy Vitesse.