Event MIX Światowa sieć hoteli Marriott wkrótce w Katowicach

Światowa sieć hoteli Marriott wkrótce w Katowicach

0

Marriott International zawarł umowę z Izera Sp. z o.o., właścicielem biurowca Altus w Katowicach oraz Tauria Sp. z o.o.- operatorem obiektu, w sprawie przekształcenia hotelu będącego częścią biurowca. W miejscu Hotelu Altus w Katowicach, który zastąpi Qubus Hotel, otworzy się nowy, światowej klasy hotel Courtyard by Marriott.

– Wybór prestiżowej marki sieci Marriott International to kontynuacja zmian, które toczą się w budynku od czasu jego przejęcia przez nasza Spółkę. Naszym celem jest to, aby Altus pozostał wizytówka nowoczesnych Katowic – mówi Maciej Jaglarz Prezes Zarządu spółki Izera.

Ekskluzywny biurowiec Altus znajduje się w centrum Katowic i jest jednym z najwyższych i najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście. To także prestiżowe miejsce spotkań biznesowych. W budynku znajdują się nowoczesne pomieszczenia biurowe klasy A+, sklepy i butiki znanych marek oraz trzypoziomowy podziemny parking. W atrium mieści się kawiarnia serwująca aromatyczną, świeżo paloną kawę oraz doskonałe wyroby cukiernicze.

– Altus to najbardziej rozpoznawalny budynek w regionie, co w połączniu z jego biznesowym charakterem i lokalizacją w samym centrum Katowic powoduje, iż jest to doskonałe miejsce dla hotelu takiego jak Courtyard by Marriott. Jesteśmy bardzo dumni z możliwości wprowadzenia na katowicki rynek hotelu pod marką Courtyard by Marriott, który będzie idealnym produktem dla gości podróżujących w celach biznesowych i kongresowych – mówi Janusz Mitulski Dyrektor Rozwoju Sieci Marriott na Europę Środkową i Wschodnią.

Hotel łącznie z biurami będzie znajdował się na 12 piętrach budynku. W hotelu dostępnych będzie 150 luksusowych, klimatyzowanych pokoi, wyposażonych w nowoczesny sprzęt RTV oraz bezpłatny dostęp do Internetu. Do dyspozycji gości hotelu oddany jest również ekskluzywny klub fitness, siłownia oraz najwyższej klasy korty do squasha. Na całej powierzchni ostatniego piętra znajdować się będzie bar i restauracja Panorama zapewniająca gościom niezapomniane i unikatowe widoki na centrum Katowic.

W hotelu znajdować się będzie nowoczesne centrum konferencyjne składające się z 7 sal wyposażonych w nowoczesny sprzęt audiowizualny. W pomieszczeniach możliwa będzie swobodna aranżacja wnętrza i modyfikacja jego wymiarów wedle zapotrzebowania.

– Biznesowa marka Courtyard by Marriott doskonale wpisuje się w charakter Katowic oraz całej aglomeracji śląskiej. Mam świadomość jak konkurencyjny jest rynek hotelarski w stolicy Górnego Śląska, jednakże jestem spokojny o losy naszego obiektu patrząc na zaangażowanie mojego zespołu i mając wsparcie marki największej sieci hotelowej na świecie jaką jest Marriott International – mówi Łukasz Bodnar Dyrektor Hotelu.

Planowane otwarcie Courtyard by Marriott nastąpi po zakończenia całościowego remontu obiektu, który zaplanowany jest na połowę roku 2017.

JK