Logo

Event MIX

SEVEN event group proponuje działania zdalnego budowania zespołu

Sytuacja na świecie związana z wirusem zmusiła wiele firm na całym świecie do gwałtownego odesłania swoich pracowników do domu i przyjęcia pracy zdalnej. Takie rozwiązanie jest dobre, ale ma jeden minus w postaci braku emocji, jakie tworzą pracownicy podczas przerw przy kawie.

Fizyczny dystans zdalnej pracy może szybko zmienić się w dystans emocjonalny, pozostawiając pracowników niedocenianych. Sprawia to, że członkom zespołu jeszcze trudniej jest skutecznie wnosić pozytywny wkład w firmę. Zespoły, które czują się dobrze i dobrze się bawią, mają lepsze wyniki, dlatego budowanie zespołu jest tak cennym narzędziem.

Co to jest wirtualne budowanie zespołu?

Działa tak jak zwykłe budowanie zespołu, z tym wyjątkiem, że uczestnicy nie znajdują się w tej samej przestrzeni fizycznej. Korzystając z MooveTEAM, uczestnicy pobierają aplikację na smartfony, a wszystkie interakcje zachodzą za pośrednictwem aplikacji.

Po co organizować wirtualne działania integracyjne?

Izolacja jest wadą zdalnej pracy. Może to prowadzić do braku zaangażowania, a co za tym idzie niskiej wydajności w pracy. Działania budujące zespół pomagają zespołowi tworzyć więzi społeczne, zwalczać samotność i poprawiać komunikację na poziomie taktycznym.

Jak to działa w praktyce?

Każdy typ zespołu wymaga różnego rodzaju działań budujących zespół. Mogą być w czasie rzeczywistym lub asynchroniczne. Typowe dla zabawy lub z podwójnym celem budowania więzi społecznych, a jednocześnie poprawiając sposób pracy. Wybór odpowiedniego dla swojego zespołu będzie zależeć od aspektów, które chcesz poprawić.

SEVEN event group proponuje działania zdalnego budowania zespołu, które można wykonywać za pomocą MooveTEAM:

Ciekawostki na temat gry:

Konkurencyjne gry z ciekawostkami to niesamowity sposób na generowanie zabawnych i relaksujących chwil. Współpracownicy rozwiązują kilka wyzwań i zbierają punkty za prawidłowe odpowiedzi. Drużyny zbierają punkty, a sama gra może zostać stworzona w różnej tematyce.

Wyzwania fotograficzne/wideo podczas gry:

Ta gra zaprasza uczestników do robienia zdjęć i nakręcania filmów, które zostaną ocenione, a po zakończonej grze przesłane do uczestników, aby każdy mógł je ocenić, obejrzeć, pośmiać się, a na koniec wymienić się spostrzeżeniami oraz emocjami towarzyszącymi podczas wykonywania tych zadań.