Marketing MIX Historyczny kontrakt? Amazon zainteresowany kupnem praw do nazwy stadionu Tottenhamu

Historyczny kontrakt? Amazon zainteresowany kupnem praw do nazwy stadionu Tottenhamu

0

Szefowie angielskiego klubu mieli otrzymać propozycję sprzedaży nazwy swojego stadionu firmie Amazon, która złożyła ofertę 10-letniej współpracy. Jak informują brytyjskie media, na rozważanym kontrakcie Tottenham może zarobić nawet 250 mln funtów. 

Nowy stadion Tottenham Hotspur wciąż cieszy się zainteresowaniem w związku z planami nadania mu oficjalnej nazwy, a Amazon jest podobno najnowszą firmą, która wyraziła zainteresowanie taką umową. Co więcej, Amazon i klub maja wspólną historię współpracy poza boiskiem, tworząc serial dokumentalny „All or Nothing” opowiadający zza kulis o zespole. Jak informuje Sportsmail, technologiczny gigant jest zainteresowany rozszerzeniem tego partnerstwa, właśnie poprzez przejęcie praw do nazewnictwa.

Kwoty jakie wchodzą w grę to 25 milionów funtów rocznie, przez okres dziesięciu lat na każdą transakcję, co uczyniłoby to największą taką umową w piłce nożnej. Uważa się, że Daniel Levy, prezes Spurs, rozmawia z wieloma firmami na temat możliwej umowy, jedną z nich jest m. in. Nike.

Źródło: Independent.co.uk 

KL