Logo

Event MIX

EXPO Kraków jest już gotowe na powrót do życia

Odmrożenie targów w przypadku praktycznie każdej branży przyniesie liczne korzyści, m.in. ułatwi odbudowanie przerwanych łańcuchów dostaw i kontaktów.

Czas, aby biznes miał szansę na reaktywację. Targi są miejscem, w którym spotykają się przedstawiciele wielu branż, dla których udział w spotkaniach branżowych jest kluczowy dla rozwoju firmy.

– Koncentrujemy się na tym, by targi były bezpieczną formą spotkań – mówi OOH event! Marcin Bugajski, Dyrektor Administracyjno-Techniczny EXPO Kraków.

 

Pracownicy Targów w Krakowie ostatnie tygodnie poświęcili na opracowanie standardów dla wydarzeń, które odbędą się w nowych warunkach sanitarnych. Jedno jest pewne – przy zachowaniu odpowiednich procedur będzie bezpiecznie i komfortowo. Odmrożenie targów w przypadku praktycznie każdej branży przyniesie liczne korzyści, m.in. ułatwi odbudowanie przerwanych łańcuchów dostaw i kontaktów. Dziś wystawcy odczuwają realny brak możliwości prezentacji produktu czy promocji marki przed fachową publiką. A ta publika, czyli zwiedzający, łakną kontaktu z nowościami branżowymi, chcą móc porównać produkty i technologie.  Dlatego tak ważny dla całej gospodarki jest powrót do spotkań branżowych. Dzięki wypracowanym procedurom bezpieczeństwa jest to możliwe.

Bezpieczniej niż w centrum handlowym

Po tygodniach izolacji ponownie odwiedzamy galerie handlowe, restauracje, muzea, kina, teatry, biblioteki. Nasze życie społeczne i kulturalne powoli powraca do normy. Czas, aby biznes miał szansę na reaktywację. Targi są miejscem, w którym spotykają się przedstawiciele wielu branż, dla których udział w spotkaniach branżowych jest kluczowy dla rozwoju firmy. Przy zastosowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego, dystansu między uczestnikami targów, spotkania biznesowe mogą być bezpieczne. – Uczestników naszych wydarzeń obowiązują precyzyjne procedury, jak np. obowiązkowa rejestracja, dzięki której wiemy, nie tylko ile osób przebywa w obiekcie targowym, ale wiemy też, kim one są. Pamiętajmy również, że targi branżowe to nie wydarzenia masowe. Są to imprezy biznesowe, przychodzą na nie konkretni klienci i przedstawiciele rozmaitych firm – mówi Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie.

Współpraca z ekspertami

Proponowane przez Targi w Krakowie rozwiązania są owocem współpracy ekspertów i przedstawicieli branży targowo-kongresowej z całego świata, w których Zarząd firmy brał czynny udział.  Procedury zostały opracowane m.in. na podstawie wytycznych WHO, zaleceń OECD, wytycznych EEIA (Europejski Związek Przemysłu Targowego) czy wytycznych UFI (Światowego Stowarzyszenia Targów). PIPT (Polska Izba Przemysłu Targowego) złożył w imieniu organizatorów targów swoje propozycje do Ministerstwa Rozwoju. Propozycje zostały uwzględnione w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 maja,  zgodnie z którym od 6 czerwca możliwa jest organizacja targów, wystaw, kongresów, konferencji, spotkań przy spełnieniu odpowiednich warunków.

EXPO Kraków gotowe na przyjęcie gości

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków jest już gotowe na powrót do życia. Obiekt o powierzchni 14 000 m2, składający się z nowoczesnych hal wystawienniczych oraz kompleksu sal konferencyjnych, w całości jest dostosowany do organizacji różnego typu wydarzeń biznesowych i komercyjnych. Wszystkie przestrzenie są przygotowywane zgodnie z odgórnymi rozporządzeniami Głównego Inspektora Sanitarnego.

Koncentrujemy się na tym, by targi były bezpieczną formą spotkań. Ze szczególną starannością zadbamy o częste dezynfekowanie klamek, blatów, krzeseł, będą w wielu miejscach dostępne podajniki do dezynfekcji rąk. Ogromna przestrzeń umożliwia zachowanie odpowiedniego dystansu między uczestnikami spotkań, a bardzo duża kubatura obiektu i zarządzanie systemem wentylacji poprzez rozbudowane narzędzie, jakim jest BMS  (Building Management System),  zapewniają pracę w trybie stuprocentowej wymiany powietrza. Jesteśmy przygotowani do automatycznego zliczania wchodzących, a nawet do mierzenia temperatury kamerami termowizyjnymi. – zapewnia Marcin Bugajski, Dyrektor Administracyjno-Techniczny Obiektu.

Szczegółowe procedury dostępne są na stronie EXPO Kraków.