Logo

Event MIX

TSE Grupa – pragniemy wspierać branżę eventową

Po pierwszym szoku spowodowanym zakazem organizowania imprez rozrywkowo-artystycznych, rynek eventowy ponownie się budzi. O tym, jak wyglądała praca w trakcie lockdownu oraz o planach na przyszłość, rozmawiamy z Piotrem Baskiem, CEO TSE Grupa, laureatem nagrody MP Power Awards®.

Zeszły rok był dla Was bardzo intensywny.

Pragniemy wspierać branżę eventową, pomagając w realizacji bardzo ciekawych, merytorycznych wydarzeń jako partner technicznych, ale również staramy się uczestniczyć we wszystkich branżowych rozmowach, by prezentować nasz punktu wiedzenia i ulepszać komunikację w procesie tworzenia eventów. W kwietniu 2019 roku zostaliśmy członkiem SBE – Stowarzyszenia Branży Eventowej. Byliśmy partnerem technicznym wydarzenia FestiwalMarketingu.pl, którego organizatorem jest OOH magazine. Od kilku lat jesteśmy zaangażowani we współpracę z Forum Branży Eventoweji i co roku bierzemy aktywny udział w tym wydarzeniu. W 2019 roku byliśmy partnerem technicznym Konferencji EVENT Biznes. Nie tylko współpracowaliśmy przy kreacji i realizacji tego eventu, ale również uczestniczyliśmy w panelach dyskusyjnych dotyczących tematów zatrudnienia w naszej branży oraz przygotowywaliśmy warsztaty dla uczestników Konferencji. Od kilku lat jesteśmy współorganizatorem Międzynarodowej Konferencji Nowych Technologii Scenicznych SCENA JUTRA. Jej ostatnia edycja odbyła się w lutym tego roku. Współtworzymy program merytoryczny konferencji, zapraszamy prelegentów oraz sami bierzemy udział w panelach i dyskusjach dotyczących naszej branży. Poza tym realizujemy całe wydarzenie od strony technicznej oraz przygotowujemy swoje stanowisko wystawiennicze. Jesteśmy również członkiem Polskiej Izby Techniki Scenicznej.

Dochodzą do nas pozytywne informacje, iż we wrześniu w Warszawie mogą odbyć się pierwsze eventy.

Definitywnie widać poruszenie. Są pierwsze zapytania o imprezy i koncerty w bardzo różnych, nowych dla wszystkich formach. Widać, że po pierwszym szoku spowodowanym, ogłoszonym z dnia na dzień, zakazem organizowania imprez rozrywkowo-artystycznych, a nawet wszelakich zgromadzeń do 50 osób, rynek się powoli budzi i próbuje dostosować do nowych, przejściowych warunków. Od 6 czerwca wznowiona zostanie działalność kin, teatrów, opery, baletu, będzie możliwa organizacja targów, wystaw, kongresów i koncertów plenerowych w nowych warunkach sanitarnych. To dobra zapowiedź, budząca nadzieję, że niektóre eventy i koncerty powrócą do kalendarza w najbliższym czasie.

Jak w aktualnej sytuacji wygląda Wasza oferta ?

Staramy się być otwarci, słuchać naszych klientów i dopasować swoją ofertę do nowej sytuacji. Staramy się zrozumieć, jakie potrzeby ma klient przenoszący swój event do sieci i starym zwyczajem pomagamy mu w technicznych aspektach tego zagadnienia. Dlatego uruchomiliśmy studio konferencyjne, w którym można przeprowadzić każdą debatę, wykonać jej profesjonalną rejestrację i streaming do Internetu. Wydaje nam się, że ten rodzaj eventów ze streamingiem do sieci zostanie z nami na dłużej, niż tylko przez okres pandemii, dlatego pracujemy teraz nad kolejnym, bardziej zaawansowanym studiem, wyposażonym w Augmented Reality, z użyciem technologii Disquise i Black Trax. Będziemy tam oferować efekty Rozszerzonej Rzeczywistości w prawdziwym 3D.
Zależy nam, by nasi klienci mieli dostęp do nowoczesnych rozwiązań technicznych również przy produkcjach online. Otwieramy też, we współpracy z Agencją Rival, naszym stałym klientem, pierwsze w Warszawie kino samochodowe – Kolektor. Kino będzie działać od piątku do niedzieli. Wyposażyliśmy je od strony technicznej m.in. w oświetlenie i duży ekran ledowy.

Jakie są Wasze plany na najbliższe miesiące.

Oczekujemy na kolejne znoszenie przez rząd obostrzeń oraz na przełom farmaceutyczny, który pozwoli nam na powrót do normalności tej, którą znamy z 2019 roku. Każdy z nas potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem, z kulturą. Potrzebujemy rozrywki i wspólnych spotkań i one na pewno powrócą, tylko musimy poczekać, aż ponownie będą bezpieczne. Chcielibyśmy przetrwać, ten nie ukrywajmy, ciężki czas dla nas wszystkich, wciąż dostarczając kompleksową obsługę techniki scenicznej i eventowej na najwyższym poziomie dla naszych klientów.

Rozmawiała Aurelia Ścibisz