Logo

Event MIX

Od 25 lipca zwiększa się liczba osób biorących udział w targach! Rząd łagodzi kolejne ograniczenia

  • Dystans społeczny zostanie skrócony z 2 m do 1,5 m
  • Obniżono maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów, konferencji i spotkań na 2,5 mkw/ osobę.
  • Na obiektach sportowych limit publiczności zostanie podwyższony do 50 proc.

Targi, kongresy czy szkolenia to wydarzenia, na których liczba osób może być w pełni kontrolowana, a każdy uczestnik może być ewidencjonowany z imienia i nazwiska.

– Co za tym idzie, mogliśmy tu wprowadzić pewne poluzowania co do tzw. dystansu społecznego – poinformował PAP wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który pierwotnie miał wejść w życie 21 lipca, a ostatecznie wdrożony 25 lipca 2020 r., zakłada skrócenie tzw. dystansu społecznego z 2 m do 1,5 m, przy jednoczesnym zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust. Obniżono także maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów, konferencji i spotkań na 2,5 mkw na osobę.

W projekcie podwyższono także limit publiczności do 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla kibiców na stadionach piłkarskich i żużlowych. Ponadto podniesiono limit publiczności na innych obiektach sportowych do 50 proc.

Zdecydowano również o zniesieniu ograniczenia liczby uczestników zajęć na basenach. Podniesiono limit uczestników do 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności. Zdecydowano o nieróżnicowaniu sytuacji basenów otwartych i zamkniętych. Z kolei z aquaparków będzie mogło korzystać nie więcej osób, niż wynosi 75 proc. obłożenia obiektu.

W projekcie zapisano także zniesienie obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach i w muszlach koncertowych. Projekt zakłada też udostępnienie widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni (nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc).

Widz będzie dalej zobowiązany do zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez niego miejsca oraz podczas poruszania się na terenie obiektów. Będzie też musiał zachować 1,5 m odległości od innego widza – w przypadku obiektów bez oznaczonych miejsc.

Źródło: PAP