Aktualności 30 lat pamięci – Wilk Elektronik świętuje 3 dekady istnienia

30 lat pamięci – Wilk Elektronik świętuje 3 dekady istnienia

0

Wilk Elektronik SA, producent marki GOODRAM oraz GOODRAM for ad oraz wielokrotny zdobywca Korony Reklamy dla najlepszego producenta upominków reklamowych inauguruje Jubileusz. 2021 to rok 30-lecia firmy.

– W latach 90-tych, podobnie jak wiele firm stawiających wtedy pierwsze kroki w biznesie, zaczynaliśmy od jednego pokoju biurowego i jednego zatrudnionego pracownika. Do sprzedaży naszych pamięci wykorzystywaliśmy wtedy giełdę komputerową w Katowicach i Krakowie. Sami też dostarczaliśmy pamięci klientom, którzy dziś należą do naszych partnerów i czołowych dystrybutorów IT w Polsce – wspomina Wiesław Wilk.

Pod koniec lat 90-tych, Wilk Elektronik był czołowym dostawcą pamięci komputerowych w Polsce z ponad 60-procentowym udziałem w rynku. Wraz z nadejściem nowej dekady mieliśmy już pewność, że chcemy wyjść z naszymi produktami poza granice kraju, a klientom dostarczać produkt o wysokiej jakości. To było możliwe jedynie z własną fabryką i produkcją – mówi właściciel firmy. 

Otwarcie własnej fabryki nastąpiło w 2001 roku. W tym samym roku z linii produkcyjnej zjechał pierwszy moduł pamięci marki GOODRAM, a już wkrótce, zgodnie z założeniami, produkty polskiej marki dostępne były również na rynkach eksportowych. W 2008 roku Wilk podpisał kolejny strategiczny kontrakt. Tym razem z Toshiba Electronics Europe, obecnie KIOXIA. Dzięki temu sojuszowi, polski producent otrzymał dostęp do najlepszej japońskiej technologii Flash i wzbogacił portfolio o karty pamięci, pamięci USB, a w 2009 roku – o SSD. 

Rozwój portfolio umożliwił wprowadzenie oferty dedykowanej Agencjom Reklamowym. Obok pamięci USB dla Agencji, polski producent zainwestował w urządzenia służące personalizacji – laser oraz nadruk UV to obecnie nieodłączna część oferty. Co więcej, portfolio marki zostało poszerzone o usługi wgrywania oraz zabezpieczania danych oraz realizację indywidualnych projektów obudowy i blistra. O renomie firmy świadczy fakt, że od wielu lat jest zdobywcą prestiżowych nagród rynku reklamowego oraz biznesu – Diamentów Forbesa czy Gazel Biznesu.

 2021 będzie przełomowy dla firmy nie tylko dlatego, że jest rokiem jubileuszowym. Modernizacja infrastruktury, szereg kolejnych innowacji w zakresie produkcji i zarządzania to najbliższe plany firmy. – Przede wszystkim jednak, po trudnym dla nas wszystkich roku 2020 i wymuszonych, pandemią, zmianach w organizacji pracy – chcielibyśmy, jako zespół, wrócić do naszej normalności, dlatego w ten rok wchodzimy z optymizmem przypisanym jubilatowi – mówi Prezes Firmy.

 

 KL