Event MIX Cateringi dla potrzebujących – rusza akcja Pomocne Pudełko

Cateringi dla potrzebujących – rusza akcja Pomocne Pudełko

0

Blisko 3 tysiące posiłków przekażą firmy cateringu dietetycznego potrzebującym w ramach tegorocznej edycji akcji „Pomocne Pudełko”. Posiłki trafią do osób dotkniętych bezdomnością w trzech miastach Polski: Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu za pośrednictwem organizacji: Fundacja Serce Miasta, Pogotowie Społeczne, Fundacja Weź Pomóż.  Inicjatorami i organizatorami akcji są: Cateromarket i Stowarzyszenie Przedsiębiorców Branży Cateringu Dietetycznego.

Już po raz drugi przed Świętami Bożego Narodzenia organizowana jest akcja społeczna Pomocne Pudełko, której celem jest zapewnienie posiłków osobom dotkniętym bezdomnością. Przez pięć dni – od 13 grudnia do 17 grudnia partnerzy logistyczni akcji Goodspeed i Inpost rozwiozą łącznie 2775 posiłków przygotowanych przez dziewiętnaście firm cateringu dietetycznego.

Do tegorocznej akcji Pomocne Pudełko dołączyli: Dietific, Dietykieta. Easy Fit Looker, Fit Catering, Fit na 5, Fit Przystań, Fit Woman, Fitness Catering, Fresh Catering, Goodie Foodie, Kobiece Smaki, Kukuła Healthy Food, Przełom w odżywianiu, Rukola, Take your box, Tasty Project, Vitameals, WJEM, Wygodnadieta.pl. Przygotowane przez nich posiłki rozwożone są przez logistycznych partnerów akcji: Goodspeed i Inpost.

– Zależało nam, aby stworzyć akcję długofalową, w ramach której corocznie przed świętami będziemy wspierać osoby potrzebujące. W tym roku do Pomocnego Pudełka dołączyło dziewiętnaście firm cateringowych, a posiłków dostarczymy o tysiąc więcej niż podczas pierwszej edycji akcji. To pokazuje, że w branży cateringowej jest duża chęć pomagania. Mam nadzieję, że z roku na rok liczba dołączających firm i wraz z nią liczba przekazywanych posiłków będzie rosła. Wierzymy, że tą akcją pozytywnie wpłyniemy na codzienne funkcjonowanie wielu osób – komentuje Łukasz Sot z Cateromarketu.

ORGANIZATORZY: Cateromarket, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Branży Cateringu Dietetycznego

PARTNERZY Logistyczni akcji: Goodspeed, InPost

ORGANIzacje pomocowe: Fundacja Serce Miasta (Warszawa), Pogotowie Społeczne (Poznań), Fundacja Weź Pomóż (Wrocław)

Cateromarket – pierwsza w Polsce internetowa porównywarka cateringów dietetycznych, w której można porównać oferty i sprawdzić opinie o ponad 700 cateringach z całego kraju.

Więcej TUTAJ.

Stowarzyszenie Przedsiębiorców Cateringu Dietetycznego – organizacja, której celem jest pomaganie właścicielom biznesów cateringowych w ich rozwijaniu, a restauratorom i innym inwestorom planującym rozpocząć swoją przygodę z cateringiem dietetycznym – w ich starcie i rozwoju. Obszar działalności Stowarzyszenia obejmuje m.in. działania edukacyjne, ujednolicanie standardów jakości, wymianę doświadczeń oraz reprezentowanie branży wobec innych podmiotów – prywatnych i publicznych.

Więcej TUTAJ.